3.11.2022, 13:00Lektura na 2 minuty
Wideo

FIFA 23: Zapowiedziano tryb World Cup, ale czy otrzymamy duńskie koszulki?

Już 9 listopada w FIFA 23 pojawi się darmowy dodatek FIFA World Cup 2022, pozwalający w kilku trybach przeżywać emocje Mistrzostw Świata również w świecie wirtualnej piłki.


Karol Wilczek

Dostaniemy oczywiście tryb turniejowy, w którym nawet Polską będziemy mogli podnieść zloty puchar. Widać zresztą, że EA Sports postanowiło wlać w serca polskich kibiców trochę nadziei i na poniższym zwiastunie zobaczymy zwycięstwo Polski nad Argentyną 2:0. Jeśli bliżej wam jednak do realizmu niż optymizmu magicznego, to będziecie mogli ułatwić życie naszym piłkarzom i zamiast Argentyny dodać do grupy C na przykład Irlandię.

Gracze otrzymają też tryb szybkiego meczu, turniej online, a także całkiem ciekawy tryb „Na żywo”. FIFA World Cup: Live będzie na bieżąco śledziło wyniki prawdziwych Mistrzostw Świata i pozwoli nam rozegrać konkretne spotkanie lub przejąć w danym momencie wybraną reprezentację.

Od 11 listopada, w 2. sezonie FIFA Ultimate Team, piłkarze otrzymają karty FIFA World Cup. Ma pojawić się mnóstwo dodatkowych okazji do zdobycia nowych kart. Stworzone specjalnie z okazji Mistrzostw Świata karty piłkarzy będą limitowane czasowo – są dostępne tylko do 4 stycznia 2023.

W dodatku pojawią się dwa oficjalne stadiony Mistrzostw. Czemu tylko dwa? Tego nie wyjaśniono, ale biorąc pod uwagę to, w jaki sposób traktowano robotników pracujących nad budową katarskiej infrastruktury, może pracownicy EA nie mieli po prostu ochoty na ich odwzorowanie.

Ciekaw jestem, czy FIFA 23 zdobędzie się na jakiekolwiek zaakcentowanie kontrowersji związanych z Mistrzostwami w Katarze. Nie liczę na to, że po otwarciu trybu World Cup pojawi się przesłanie australijskich piłkarzy, ale byłoby miło, gdyby w grze pojawiły się chociaż specjalne koszulki reprezentacji Danii, stanowiące manifest przeciw mundialowi.


Czytaj dalej

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów65

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze