13
21.04.2020, 20:50Lektura na 2 minuty

Final Fantasy VII Remake: Ponad 3,5 miliona kopii w trzy dni

Czy nowej wersji uda się przegonić pierwowzór?


Witold Tłuchowski

Można nie lubić tej konkretnie odsłony (ba, nawet całej serii), ale kultowości Final Fantasy VII odmówić nie sposób. Jej remake jest niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych gier ostatnich lat i z góry było wiadomo, że okaże się komercyjnym sukcesem (chociaż świetne przyjęcie przez krytyków z pewnością też pomogło). I – nie uwierzycie – faktycznie tak się stało.

Square Enix pochwaliło się bowiem, że w ciągu trzech dni od premiery na świecie sprzedano (tj. wysłano do sklepów lub bezpośrednio do klientów w przypadku wersji cyfrowej) ponad 3,5 miliona kopii. Bez wątpienia jest to wynik lepiej niż dobry.

Sam wydawca określił sprzedaż wersji cyfrowej jako „szczególnie silną” i wciąż wzrastającą.

Dla porównania: pierwowzór z 1997 również mógł pochwalić się doskonałym debiutem – w ciągu pierwszych trzech dni na rynku zakupiono go ponad 2 miliony razy... w samej Japonii. Reszta świata musiała poczekać ponad pół roku na swoją wersję i chociaż sprzedała się bardzo dobrze, trzech milionów nie udało się przebić. Gra ostatecznie trafiła do ponad 12,3 milionów graczy – czy remake'owi uda się powtórzyć ten wyczyn, dopiero zobaczymy. A przecież to dopiero pierwsza część!


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze