5
14.10.2011, 13:05Lektura na 2 minuty

Final Fantasy XIV: Zapowiedź wersji 2.0 i data premiery edycji na PS3

Final Fantasy XIV okazało się być bardzo kiepską sieciówką, pełną błędów utrudniających graczom zabawę. Jej twórcy ciągle jednak pracowali nad jej usprawnieniem. Firma Square Enix zapowiedziała właśnie, że gra doczeka się wersji 2.0, a także – nareszcie! – edycji na PlayStation 3.


Piotrek66

Przedstawiciele Square Enix ujawnili, że na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013 roku swoją premierę będzie miało Final Fantasy XIV w wersji 2.0. Będzie to znacznie usprawniona względem wydanego rok temu pierwowzoru edycja sieciówki. W tym czasie pojawi się także długo oczekiwane wydanie na PlayStation 3.

Do najważniejszych poprawek, które wejdą w skład wersji 2.0, należą zmieniona mapa nawigacji i projekt lokacji, nowy silnik graficzny, system serwerów, zmodyfikowany interfejs użytkownika, a także dodatkowe funkcje służące rozwoju społeczności.

Projekt lokacji ma być „bardziej dynamiczny”, każda mapa będzie zawierała przynajmniej po trzy motywy, zmienione zostanie także rozmieszczenie wrogów i przedmiotów. Z kolei nowy silnik graficzny ma umożliwić pełne wykorzystanie mocy potężnych komputerów, jednocześnie pozwalając na płynną rozgrywkę w wersji na PlayStation 3. Zastosowanie nowej technologii wiązać się będzie ze zmienionym wyglądem niektórych obiektów. W związku z tym Square Enix przed premierą edycji 2.0 pozwoli graczom na zmianę posiadanych przez nich bohaterom wyglądu, rasy i płci.

Kolejnym punktem nowej wersji ma być nowa infrastruktura serwerów, co pozwoli na wspólną zabawę graczom z całego świata i przyspieszy wyszukiwanie na PC przedmiotów oraz innych osób do zabawy.

Square Enix zamierza także całkowicie przebudować interfejs użytkownika. Umożliwi on automatyczne zmienianie zbroi. Posiadacze PC będą mogli tworzyć też własne do niego rozszerzenia. Pojawi się również lepsze wsparcie dla duetu klawiatury i myszy oraz pada.

Zmiany zajdą także w opcjach społecznościowych. Gracze będą mogli za darmo kupować własne wirtualne mieszkania oraz zakładać klany. Pojawi się również możliwość wysyłania wiadomości z poziomu Final Fantasy XIV, zmodyfikowana zostanie również ekonomia gry. Wersja 2.0 wprowadzi także nową zawartość PvP.

W związku z kiepskim startem Final Fantasy XIV w ramach rekompensaty gracze od dnia premiery sieciówki zostali zwolnieni z opłat abonamentowych. Te jednak już wkrótce powrócą. Na przełomie listopada i grudnia tego roku wprowadzona zostanie miesięczna subskrypcja.

Według przedstawicieli Square Enix, pomiędzy wrześniem a październikiem przyszłego roku rozpocznie się dystrybucja Final Fantasy XIV w wersji 2.0 i edycji na PS3, z kolei pomiędzy październikiem a listopadem 2012 posiadacze PC będą mogli zapoznać się z ulepszonym wydaniem gry w ramach darmowego triala. W tym samym czasie na PlayStation 3 wystartuje zamknięta beta sieciówki. Premiera obu wersji – 2.0 i na PS3 – zaplanowana jest z kolei na przełom grudnia 2012 i stycznia 2013.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze