4
20.06.2022, 13:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Flashback za darmo. Kultowa platformówka do odbioru na GOG.com

GOG.com nie przestaje rozdawać gier za darmo: tym razem możemy przypisać do konta kultową platformówkę Flashback.


Jakub „rajmund” Gańko

GOG.com rozpieszcza nas ostatnio niczym Epic Games Store. Co kilka dni w serwisie ląduje kolejna gra do odebrania za darmo, a część z nich to prawdziwe klasyki, które nawet mają jakieś szanse na zostanie odpalonymi w kolekcji miłośników retro grania. Taką pozycją na pewno jest udostępniony właśnie Flashback.

Produkcja francuskiego Delphine Software została wydana w 1992 roku, ale jej akcja rozgrywa się dokładnie 150 lat później. Jej głównym bohaterem jest Conrad B. Hart, młody naukowiec, który budzi się na skolonizowanym księżycu Saturna po ucieczce ze statku kosmicznego. Niestety, nasz bohater niczego nie pamięta i nie ma za bardzo czasu na rozmyślania, bo jest ciągle ścigany, a droga z powrotem na Ziemię daleka...

Choć Flashback był tworzony z myślą o konsoli Sega Megadrive, to w pierwszej kolejności ukazał się na Amidze, a później doczekał niezliczonych portów i wznowień. Udostępniona na GOG-u wersja gry to remaster z 2018 roku, w którym możemy skorzystać m.in. z filtrów graficznych czy cofania czasu (wierzcie, będziecie chcieli korzystać z tej opcji). Flashback może się do dziś podobać za sprawą designu i grafiki, ale przygotujcie się na koszmarne sterowanie i wielokrotne powtarzanie najbardziej irytujących fragmentów rozgrywki...

Ale jeśli nie mieliście wcześniej okazji, to na pewno warto dać mu szansę. Szczególnie przed zapowiadanym jeszcze na ten rok Flashbackiem 2 (twórcy najwyraźniej postanowili zakopać Fade to Black w mrokach dziejów).

Flashbacka odbierzecie za darmo TUTAJ. Macie czas do 23 czerwca do godz. 15.00.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane