18.10.2017, 13:51Lektura na 2 minuty

Football Manager 2018: Nowy, lepszy Fantasy Draft [WIDEO]

Większa liczba opcji ma iść w parze z przejrzystością rozgrywki.


Tomasz „Ninho” Lubczyński

O co chodzi w Fantasy Drafcie? Wraz ze znajomymi tworzymy własne drużyny, wybierając zawodników (po jednym na każdą rundę) z dostępnej puli. Później oczywiście rywalizujemy ze sobą w lidze lub pucharze, w zależności od wybranej na starcie opcji. 

Największą zmianą według samych twórców Football Managera jest fakt, iż w edycji 2018 będziemy mieli możliwość rozegrania więcej niż jednego sezonu. Dodatkowo w przerwach między nimi pojawi się opcja dodatkowego draftu, a jeśli ktoś zechce dołączyć do ligi po pierwszym (lub którymś z kolei) sezonie, to teraz będzie mógł to uczynić. Także dzięki opcji "szybkiego startu", która pozwoli na wyszukanie istniejącej już rozgrywki.

Co się natomiast tyczy samego draftu, to odpowiednie wybory w jego trakcie wspomagać ma np. informacja o głębi naszego składu. Jeśli dobór piłkarzy nas nie interesuje, to pojawi się także opcja pozostawienia go AI, która zajmie się tematem na podstawie naszego ustawienia, ulubionego klubu czy narodowości. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zagrać w Fantasy Draft nie z żywymi, lecz komputerowymi przeciwnikami.

Maksymalny budżet podczas draftu podwojono z 250 do 500 milionów funtów, co powinno pozwolić na zatrudnienie do pierwszego składu niemal samych największych gwiazd. Chyba że zawęzimy pulę zawodników, z których będziemy wybierać, do konkretnej narodowości czy ograniczymy maksymalną wartość do określonej kwoty. Sami piłkarze podczas rozgrywki nie będą się... starzeć, a usunięcie upływu czasu odbije się na kontuzjach. Ich długość będzie teraz wyrażana nie w dniach, tygodniach lub miesiącach, lecz w liczbach meczów, które piłkarz opuści.

Sports Interactive chwali się ponadto zupełnie nowym, bardziej przejrzystym interfejsem. Wygląd trybu Fantasy Draft został zaprojektowany specjalnie pod streaming rozgrywki online, co znalazło odzwierciedlenie chociażby w rozmieszczeniu ikon na ekranie.

To tylko część zmian, które czekają na graczy w najnowszej odsłonie Football Managera. O systemie Dynamics pisaliśmy wcześniej, podobnie zresztą o modyfikacjach czekających taktykę, skauting i naukowców sportowych. W FM 2018 zagramy już 10 listopada.

Redaktor
Tomasz „Ninho” Lubczyński

W CD-Action jestem od 2016 roku, wcześniej pisałem o piłce nożnej m.in. w Przeglądzie Sportowym. W CDA robiłem już chyba wszystko – byłem sprzętowcem, prowadziłem działy info i zapowiedzi, szefowałem newsroomowi, jak i całej stronie. Bezpieczną przystań znalazłem na redakcyjnych social mediach – jeśli widzicie tam jakieś głupie rzeczy, to możecie być pewni, że jestem za nie odpowiedzialny. Za te mniej głupie też.

Profil
Wpisów708

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane