5
7.10.2019, 11:04Lektura na 3 minuty

Football Manager: Pobito rekord Guinnessa największej liczby rozegranych sezonów

Polski rekord poprawiono o ponad 100 lat.


Witold Tłuchowski

Chociaż duża część z graczy serię Sports Interactive ostatnio kojarzy głównie z tego, że nowa odsłona ma jadalne opakowanie, cykl pod względem liczby godzin spędzonych przy kolejnych częściach znajduje się najpewniej w absolutnej czołówce naszej branży. Chyba każdy z nas, kto miał okazję zagrać w któregoś Football Managera (czy może jego poprzednika – Championship Managera), łapał się w końcu na tym, że zamiast spać rozgrywka mecz za meczem, powtarzając pod nosem „jeszcze tylko jeden”.

Seria ta jest przysłowiowo uzależniająca, a jako iż kariera nigdy się nie kończy, większość z graczy w końcu wykrusza się po jakimś czasie (być może po to, aby przejść na kolejną edycję). Są jednak zapaleńcy, którym żal porzucać ukochany klub – kimś takim jest Michał Leniec, do niedawna rekordzista Guinnessa w liczbie rozegranych sezonów w Football Managerze. Prowadził on Lecha Poznań przez 221 lat (i m.in. wygrał Ligę Mistrzów 45 razy), co z pewnością jest wynikiem robiącym spore wrażenie. Leniec musi się jednak niestety pożegnać ze swoim tytułem, ponieważ pochodzący z Niemiec Sepp Hedel rozegrał karierę trwającą 333 lata.

Gracz przeznaczył na jedną rozrywkę w Football Managerze 1940 godzin (w sumie zaskakująco mało). Zdecydował się na to, gdy wyjechał do pracy do Afryki, gdzie grał, żeby zabić tęsknotę za domem i przyjaciółmi – jak mówi, seria była dla niego czymś dobrze znanym i dzięki temu pozwalała mu się zająć czymś myśli. Pod swoje skrzydła wziął początkowo F.C. United of Manchester (drużynie z szóstej ligi angielskiej – National League North), który wprowadził do Premier League już w 2023. Na wygraną w niej czekał do 2037 (po 6 drugich miejscach z rzędu), kiedy to zwyciężył również Ligę Mistrzów. Po 50 latach w manchesterskim klubie postanowił zmienić zespół – wybór padł na Bengaluru FC z Indii, ponieważ chciał poznać smak zupełnie innego piłkarskiego życia (nie można np. zatrudniać więcej niż 4 zagranicznych piłkarzy – trzeba więc opierać swoją siłę na miejscowej zawodnikach).

Z powrotem na angielską ziemię wrócił w 2277, gdzie poprowadził do kolejnych zwycięstw Hereford FC. Swój macierzy klub, F.C. United of Manchester dominującemu dzięki niemu w Premier League, pokonał ponad 20 lat później w 2289. W całej karierze rozegrał 15 678 meczów, z których wygrał 11 217 (zremisował 1997, a przegrał 2464). Zdobył też 729 pucharów i 258 tytułów ligowych.

Hedel pobicie rekordu Guinnessa skomentował krótko:


To miłe uczucie, kiedy twoje wysiłki są nagrodzone wynikiem.


Cóż, życzymy dalszych sukcesów!

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane