1
5.10.2022, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Fort Solis: Polski thriller z Troyem Bakerem na realistycznym zwiastunie

Fort Solis, thriller od polskiego studia Fallen Leaf, otrzymał nowy, bardzo realistyczny zwiastun, prezentujący Troya Bakera.

Pierwsze wieści o Fort Solis krążyły już od dawna, ale na własne oczy zobaczyliśmy go dopiero na tegorocznym Summer Game Fest w czerwcu. Na zaprezentowanym wtedy zwiastunie dużo więcej poświęcone było samej grze, natomiast ten najnowszy skupiony jest wyłącznie na Troyu Bakerze. Jego krótki urywek mogliśmy zobaczyć już wcześniej, jednak tutaj rozwinięty jest do ponad minuty materiału. Póki jesteśmy w pierwszym akapicie, to dodam, że jest to produkcja i planowany debiut polskiego studia Fallen Leaf współpracującego z Black Drakkar Games.

Tym, co przede wszystkim rzuca się w oczy, są oczy. Dosłownie, bo chodzi mi o świetnie przedstawioną animację twarzy. Był to bardzo ważny aspekt, bo w końcu nowy zwiastun to nagranie Bakera mówiącego do kamery, prowadzącego coś w rodzaju dziennika. Najlepiej zobaczcie to sami.

Jeśli głos wydaje wam się znajomy, to nic dziwnego. Baker miał okazję użyczać go w wielu produkcjach ze świata gier (i nie tylko), w tym na przykład w Call of Duty: Modern Warfare z 2019, The Last of Us Part II czy Metal: Hellsinger, a to tylko niewielka część z tych nowszych pozycji. Bakerowi towarzyszyć będą jeszcze dwa znane nazwiska: Julia Brown i Roger Clark, którego najpewniej będziecie kojarzyć jako Arthura Morgana z Red Dead Redemption 2.

Dzięki dość obszernemu wywiadowi, jaki IGN przeprowadziło z Jamesem Tinsdale'em, dyrektorem Fallen Leaf, poznaliśmy też więcej szczegółów o samej produkcji. Tam Tinsdale mówi m.in. o tym, co inspirowało ekipę przy planowaniu i tworzeniu Fortu Solis.


Kiedy początkowo omawialiśmy projekt, chcieliśmy stworzyć coś w stylu „Moon” Duncana Jonesa. Mam tu na myśli aspekt psychologiczny, w którym postacie, ich motywacje lub postrzeganie samej rzeczywistości są kwestionowane. Połączyliśmy to więc z izolowanym i industrialnym stylem Dead Space'a.


James Tinsdale

Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze