26.03.2024, 14:45Lektura na 2 minuty

Forza Horizon 5 ma już prawie 800 unikalnych aut

Ogrom aktualizacji i nowości dodawanych przez lata w Forzie Horizon 5 sprawiły, że w grze można kierować imponującą liczbą pojazdów.

Co rusz Forza Horizon 5 staje się domem kolejnych aut z całego globu. Ostatnio dodano sporo europejskich maszyn, a jeszcze wcześniej, przy okazji pojawienia się jednego z najtrudniejszych torów na świecie, tematem przewodnim były niemieckie czterokołowce. Już w lutym można było wsiąść za kółko ponad 770 unikalnych pojazdów (via Windows Central). Obecnie zaś, wraz z nowym wydarzeniem w grze, jest ich już prawie 800.

W tym tygodniu rozpoczyna się Horizon Race-Off, w którym społeczność gry będzie wspólnie walczyła o nagrody dla każdego z graczy. W ramach tego wydarzenia twórcy zaplanowali dwa wyzwania dla dwóch różnych drużyn. Niebiescy w ramach wyzwania Asphalt Racing, biorąc udział w określonych kategoriach wyścigów na mapach Mexico, Hot Wheels i Rally Adventure, zdobywają punkty. Po przekroczeniu przez ogół Niebieskich określonej ich liczby każdy otrzyma Forda Mustanga GT. Na tych samych mapach, tylko w ramach innych trybów gry, punkty zbierają Pomarańczowi do puli drugiego wyzwania – Off-Roading. Tutaj do zdobycia jest Ford F-150 Raptor R.

Wraz ze wspomnianym wydarzeniem w Forzy Horizon 5 zawitają nowe auta w DLC The Acceleration Car Pack. Jest to zbiór czterech maszyn stworzonych po to, by uzyskać jak najszybszą prędkość w jak najkrótszym czasie. Są nimi: McLaren Sabre, Ginetta G10 RM, Ford Supervan 4 i Shelby GT500. Twórcy przygotowali także rozpiskę nowych samochodów, które pojawią się w grze w nadchodzącej przyszłości. Te będzie można odblokować w standardowy sposób podczas Horizon Race-Off.

Forza Horizon 5

Tym samym, uwzględniając wymienione wyżej auta,unikalnych samochodów w grze jest obecnie 797. W Forzy Horizon 5 ogólna ich liczba przekroczyła już 800, niemniej doliczane są tu także różne warianty tego samego wozu.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Horizon Race-Off znajdziecie pod tym linkiem.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze