6
10.11.2021, 13:34Lektura na 2 minuty

Forza Horizon 5 największą premierą w historii Xbox Game Studios, 4,5 miliona graczy w dzień premiery

Czyżby do czasu Halo Infinite?


Witold Tłuchowski

Oczekiwania wobec najnowszej gry Playground Games były ogromne, ale nikt chyba nie wątpił, że studio będzie w stanie im sprostać. Forza Horizon 5 od pierwszych zapowiedzi wyglądała bowiem cudownie, a kolejne zwiastuny i prezentacje jedynie potwierdzały wcześniejsze wrażenia.

Jeżeli ktoś wolał jednak zachować sceptycyzm, przekonać musiały go entuzjastyczne recenzje, jakimi może pochwalić się tytuł. Fani wirtualnych czterech kółek musieli jednak czekać cierpliwie do wczorajszej premiery... no, chyba że połasili się na edycję premium, dzięki której na drogi i bezdroża Meksyku mogli wyruszyć już w zeszłym tygodniu.

Rozłożony na raty debiut w niczym grze nie zaszkodził, ponieważ i tak – jak poinformował Phil Spencer – Forza Horizon 5 może pochwalić się najlepszym dniem premiery w całej historii Xbox Game Studios. Na pecetach i Xboksach przyciągnęła do siebie ponad 4,5 miliona osób, a liczba jednocześnie grających w szczytowym momencie trzykrotnie przebiła najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek osiągnęła Forza Horizon 4.

Forza Horizon 5 dostępna jest na pecetach (Steam, Microsoft Store) oraz Xboksach One i Xboksach Series X/S. Znajdziemy ją oczywiście także w Xbox Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze