29
17.06.2013, 14:48Lektura na 1 minutę

Franko 2: Revenge is Back - Sequel jednej z najbardziej kultowych polskich gier! [WIDEO]

Serwis HCGamer dotarł do wiadomości, która powinna ucieszyć wszystkich tzw. starych pryków. Właśnie zapowiedziano kontynuację Franko – polskiego klasyka z czasów Amigi, w której gracze stawiali czoła przeciwnikom na ulicach swojskiego Szczecina. Nadchodzi Franko 2: Revenge is Back!


Piotrek66

Gdyby ktoś nie wiedział – Franko: The Crazy Revenge to wydana w 1994 roku na Amidze, a dwa lata później na PC „chodzona bijatyka”. Gracze wcielali się w niej w tytułowego bohatera, by zlikwidować Klocka – króla przemytników w Szczecinie, który zabił kumpla Franko. W trakcie rozgrywki można było też pokierować jego przyjacielem Aleksem.

Szczeciński swojski klimat wkrótce powróci – dosyć nieoczekiwanie zapowiedziano bowiem kontynuację, Franko 2: Revenge is Back. Za produkcję odpowiedzialni są Mariusz Pawluk oraz Tomasz Tomaszek, a więc twórcy pierwowzoru. W sequelu Franko wróci z Anglii, by ponownie wymierzyć sprawiedliwość na polskich ulicach.

Data premiery nie jest na razie znana, ale gra ukaże się na iOS i Androidzie. Wkrótce wystartuje zbiórka pieniędzy na polskim odpowiedniku Kickstartera – serwisie Wspieram.to. A na deser – krótki teaser:


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze