6.04.2024, 13:15Lektura na 2 minuty

Frostpunk 2: Wiemy, kiedy wystartuje beta

11 bit studios ogłosiło, w jakich dniach będziemy mogli przetestować wersję beta Frostpunka 2.


Adam „Adamus” Kołodziejczyk

Miesiąc temu Frostpunk 2 doczekał się ogłoszenia daty premiery pełnej wersji gry. Teraz z kolei 11 bit studios ogłosiło, że wersja beta Frostpunka 2 będzie dostępna od 15 do 22 kwietnia. Twórcy przekazali również, że betę przetestujemy jedynie w języku angielskim oraz uproszczonym chińskim. Dopiero po premierze pełnej wersji będziemy mogli zagrać w produkcję w innych językach (także polskim).

Aby móc wziąć udział w becie, należy zakupić w przedsprzedaży edycję deluxe Frostpunka 2, która oprócz dostępu do testów gwarantuje także otrzymanie 3 przyszłych DLC, ekskluzywnego przedmiotu w grze, cyfrowego artbooka i ścieżki dźwiękowej oraz noweli „Ciepłe Mięso”, a także pozwala zagrać w główną kampanię 72 godziny przed premierą. Należy tu jednak podkreślić, że wersję beta będziemy mogli przetestować jedynie na PC.

Przechodząc natomiast do samej zawartości bety, to pozwoli ona nam przetestować tryb sandbox. Jak można się zatem spodziewać, będziemy mogli w nim zająć się przede wszystkim rozbudową naszego miasta i zapoznać się z najważniejszymi mechanizmami gry. Twórcy zaznaczają jednak, że w becie otrzymamy dostęp jedynie do części tego trybu, a pełnię jego możliwości poznamy po premierze gry.

Na koniec przypomnijmy, że data wydania pełnej wersji Frostpunka 2 przypada na 25 lipca 2024 roku. Dzieło 11 bit studios będzie dostępne na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam „Adamus” Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów278

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze