17.03.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

Fuse Games: Byli twórcy Need for Speeda założyli nowe studio

Fuse Games to nowy zawodnik na rynku gier. Studio jest gotowe do ciężkiej pracy i tworzenia ambitnych produkcji AAA.


Marcin Hołowacz

Weterani z EA, którzy opuścili Criterion Games, teraz zakładają nowe studio o nazwie Fuse Games. Przewodzi mu Matt Webster, wcześniej pełniący m.in. funkcję głównego menadżera we wspomnianym Criterionie.

Czym będzie się zajmować świeżo zebrana ekipa spod szyldu Fuse Games? Podobno interesuje ich segment gier AAA, tworzenie produkcji premium, które będą miały potencjał do bycia wiodącymi grami w swoim gatunku. Deweloperzy są gotowi tworzyć nowe tytuły zarówno dla platformy PC, jak i na konsole.

Puste obietnice? Nic bardziej mylnego, bo doniesienia z komunikatu prasowego są takie, że Fuse Games już pracuje nad nową grą AAA i mają się w niej znaleźć takie rzeczy jak… „player-centric innovations in social gameplay”. Hmm, to chyba bardziej multiplayer? Czy może jednak coś jakby związanego z grą usługą? Innowacje ukierunkowane na graczy, które mają związek z towarzyską rozgrywką? Tak wygląda moje tłumaczenie tego zwrotu i wydaje mi się, że raczej chodzi tu o tryb sieciowy, lecz mogę się mylić.

Studio ma w swoich szeregach 17 osób, a ludzie ci pracowali wcześniej m.in. nad takimi markami, jak chociażby Burnout, Battlefield, Star Wars: Battlefront oraz Need for Speed. Jednak apetyt na talent nie został tu w pełni zaspokojony, bo trwają rekrutacje na wiele stanowisk. Ich siedziba znajduje się w miejscowości Guildford w Wielkiej Brytanii, lecz przyjmują aplikacje spoza UK.

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów158

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane