2
24.06.2022, 11:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Gamedec: Polski RPG w zwiastunie wersji na Nintendo Switcha

Z okazji zbliżającej się premiery Gamedeca na konsolę Nintendo Switch, twórcy wypuścili nowy trailer prezentujący grę.

Gamedec to detektywistyczny, cyberpunkowy erpeg wydany niecały rok temu przez rodzime studio Anshar Studios. Gra wykorzystuje uniwersum Gamedeca stworzone przez polskiego pisarza science fiction – Marcina Sergiusza Przybyłka.

Jako detektyw, zamieszkujący futurystyczne miasto Warsaw City, zajmujemy się przeprowadzaniem śledztw w światach wirtualnych, które w realiach Gamedeca są na równi ważne ze światem realnym. Gra skupia się na rozmowach, eksploracji i rozbudowanych mechanizmach detektywistycznych. Styl rozgrywki przypomina ten znany z Disco Elysium.

Gamedec początkowo trafił tylko na pecety. Został dobrze przyjęty przez branżowe media i graczy, a od nas otrzymał wyróżnienie „CD-Action Poleca”. Ranafe w recenzji z numeru 11/2021 oceniła go na 9/10, chwaląc grę między innymi za fabułę, uniwersum i genialny system dedukcji.

Już za tydzień w Gamedeca będzie można zagrać na Nintendo Switchu. Dla posiadaczy konsoli dostępna będzie jedynie wersja cyfrowa zajmująca 4,5 GB. Twórcy nie przewidują wydania pudełkowego.

12
zdjęć

Cena gry zostanie obniżona w pierwszych dwóch tygodniach lipca, więc warto się pośpieszyć z zakupem. Jeśli interesuje was wersja na PC, to teraz również można skorzystać z promocyjnej ceny na platformach GOG (do 26 czerwca) i Steam (do 7 lipca) – 71,99 zł.

Warto jeszcze wspomnieć, że Gamedec dwa miesiące temu otrzymał sporą aktualizację oznaczoną numerem 1.5.

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów33

Obserwujących1
Brak okładki
Gamedec
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
PC
Gatunek
-
Producent
Anshar Studios
Gamedec

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane