57
20.08.2013, 10:13Lektura na 1 minutę

Games for Windows Live: Usługa zostanie całkowicie wyłączona za rok

Po informacji o planowanym zamknięciu cyfrowego sklepu Games for Windows Live, było to tylko kwestią czasu. Na stronach Microsoftu na chwilę pojawiła się informacja o zamiarach wyłączenia całej usługi wraz z sieciowym Age of Empires Online.


Piotrek66

Przez kilka godzin na stronie wsparcia technicznego Age of Empires Online widniała informacja, z której wynikało, że serwery gry zostaną wyłączone z dniem 1 lipca 2014 roku. Powodem jest zamknięcie tego samego dnia usługi Games for Windows Live, która jest niezbędna do działania produkcji, mimo że ona sama dostępna jest też z poziomu Steama.

Oświadczenie to zniknęło dość szybko, ale w sieci nic nie ginie i jego treść zachował serwis Polygon. Oznacza to więc, że zgodnie z przewidywaniami Games for Windows Live – pecetowy odpowiednik Xbox Live – zostanie nareszcie wyłączony. Usługa od początku swojego istnienia była krytykowana przez graczy za liczne błędy i utrudnienia zabawy. Nie wiadomo na razie, co czeka tytuły, które korzystają z serwisu – mowa tu przede wszystkim o tytułach wydanych bezpośrednio przez Microsoft, pokroju Fable III.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze