2
1.04.2020, 13:18Lektura na 1 minutę

Gamescom: Decyzja na temat losów imprezy w maju, na pewno odbędzie się co najmniej edycja cyfrowa

Nie zostaniemy więc bez odpowiedniej liczby zwiastunów i zapowiedzi.


Witold Tłuchowski

Od momentu odwołania E3 cała uwaga graczy skupiła się na sierpniowym Gamescomie w Kolonii. Do imprezy jeszcze kilka miesięcy, ale to, co w lutym wydawało się właściwie pewne, dzisiaj staje pod znakiem zapytania. W końcu przed chwilą poinformowano, że tegoroczny QuakeCon w ogóle się nie odbędzie – a przecież oba eventy miały dzielić jedynie kilka tygodni.

Organizatorzy postanowili już teraz podjąć stosowne kroki, przygotowując się na różne możliwe scenariusze rozwoju pandemii. Przede wszystkim podjęto decyzję o rozszerzeniu rozpoczynającej targi gali Opening Night Live. Wiemy także, że Gamescom z pewnością odbędzie się przynajmniej w formacie cyfrowym i to w zaplanowanym terminie od 25 do 29 sierpnia – nie ma mowy o żadnym przekładaniu daty. Tak samo potraktowana zostanie konferencja developerów: devcom (22–24 sierpnia).

W połowie maja organizatorzy wraz z władzami państwowymi przyjrzą się sytuacji związanej z pandemią i zdecydują, czy impreza ostatecznie odbędzie się na miejscu. Nawet w takim wypadku nie zabraknie odpowiednich zabezpieczeń mających na celu ochronę zdrowia gości. Ponieważ wszystko to uzgodniono z głównymi wystawcami, jak na razie przygotowania do wydarzenia idą normalnym torem.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane