15.04.2020, 19:22Lektura na 2 minuty

Gamescom: Impreza w Kolonii odwołana [AKTUALIZACJA] Oficjalne stanowisko organizatorów

Jest to konsekwencja ostatnich decyzji niemieckiego rządu.


Witold Tłuchowski

Szanse na odbycie się w tradycyjnej formie tegorocznej edycji największych growych targów na świecie były niezwykle małe – i to pomimo stosunkowo odległego terminu imprezy, czyli końcówki sierpnia. Organizatorzy już przed dwoma tygodniami zapowiedzieli, że Gamescom 2020 na pewno będzie miał miejsce – jeżeli nie fizycznie w Kolonii, to przynajmniej jako wyłącznie cyfrowe wydarzenie. Decyzja miała zostać podjęta w maju, ale wygląda na to, iż powinniśmy nastawiać się ten drugi scenariusz.

Niemiecki rząd wraz z władzami poszczególnych landów uzgodnił bowiem dzisiaj scenariusz dalszej walki z trwającym Corona-Krise. Mimo łagodzenia jednych obostrzeń (np. ponowne otwieranie szkół od maja) w mocy utrzymane zostaną inne. Do przynajmniej 31 sierpnia zakazane będzie więc organizowanie imprez masowych. W poczet takich z pewnością zalicza się zaś Gamescom, który w zeszłym roku odwiedziło 373 tysiące osób. Organizatorzy, game – Verband der deutschen Games-Branche, jeszcze nie skomentowali tej decyzji, ale jak wiemy, już wcześniej przygotowywali się na taką ewentualność.

Gamescom 2020 odbędzie się więc wyłącznie w formacie cyfrowym między 25 a 29 sierpnia.

[AKTUALIZACJA]

Oficjalne stanowisko organizatorów:

 

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane