1
4.04.2022, 09:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Gex: Wyciekło demo spin-offu sprzed 20 lat

Poziom, który możemy zobaczyć, jest krótki i najpewniej został zaprojektowany do testowania podstawowych funkcji gry.

Gex to gekon starszy nawet ode mnie. Uwielbiana przez wielu platformówka liczy sobie już 27 lat – pierwsza odsłona ujrzała światło dzienne w 1995. Teraz, po 23 latach od premiery Gex 3: Deep Cover Gecko, możemy liczyć na mały powrót do serii... ale najpewniej nie taki, jaki wymarzyliby sobie fani.

To dlatego, że nie doczekamy się całkiem nowej produkcji. Oczywiście gracze wciąż ukradkiem zerkają na Square Enix, które w 2015 zapowiedziało nowe tytuły oparte na niektórych, starszych markach Eidos – włączając w to naszego gekona - ale na ten moment mamy tylko krótkie demo wcześniej wspomnianego spin-offa: Geksa Jr. Osobiście sądzę, że słowo „demo” to wyolbrzymienie, no ale niech już będzie. Możecie je pobrać Z TEJ STRONY, ale robicie to na własną odpowiedzialność.

Te 30 sekund, które zaprezentował nam filmik, to w zasadzie wszystko, co da się zobaczyć. Kiedy poziom zostanie „pokonany”, po prostu włącza się od nowa, a zajmuje to zaledwie kilkanaście sekund. Produkcja była dopiero prototypem, zatem sądzę, że ta mapka została stworzona jedynie w celu testowania podstawowych mechanik. Warto zauważyć, że gekon nawet nie potrafi wbiec po czymś, co wygląda jak schody - intuicyjnie, gracz nie powinien być zmuszony po nich skakać. Jeszcze ten przerażający odgłos "gulpania"...

Ze względu na nazwę spin-offu, a konkretnie część „Junior”, gracze, którzy jeszcze pamiętają starego Geksa, zastanawiają się: czy miał on syna? Do tych rozważań pasuje cytat wzięty z „Gwiezdnych Wojen”, mówiący „I'm your father, Luke”, wypowiadany przez młodego gekona w zasadzie bez żadnego kontekstu. W demie w ogóle nie brakuje nawiązań do popkultury, z których zawsze słynęła seria Gex. Niestety o tym, jak finalnie prezentowałby się Gex Jr., prawdopodobnie już nigdy się nie przekonamy.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów413

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane