5
5.09.2019, 12:57Lektura na 2 minuty

GhostWire: Tokyo – Gwiazda prezentacji gry na E3 opuszcza studio

Ikumi Nakamura ogłosiła swoje odejście z Tango Gameworks.


Witold Tłuchowski

Konferencja Bethesdy podczas ostatnich targów w Los Angeles była raczej średnio pasjonująca, chociaż miała swoje momenty. Jednym z nich była prezentacja GhostWire: Tokyo, gry Shinjiego Mikamiego (twórcy Resident Evil). Produkcję zapamiętaliśmy przede wszystkim nie z powodu zwiastuna (swoją drogą: całkiem niezłego), a opisującej tytuł Ikumi Nakamury, dyrektor kreatywnej i artystycznej gry, która zaraziła całą widownię swoim entuzjazmem. Developerka jest zresztą weteranką branży – wcześniej pracowała nad Bayonettą w Platinum Games, a debiutowała w Capcomie przy Ōkami.

Nakamura ogłosiła, że po 9 latach pracy w Tango Gameworks (czyli od samego jego założenia) opuszcza studio oraz cały Zenimax. Jednocześnie zachęciła wszystkich chcących z nią współpracować do kontaktu.

After 9 years as Creative director & Art Director at Tango and Zenimax - I felt here is one of ends of the journeys . I learned from the talented people I've worked with and I respect. Contact me if anyone wants to work with me! → https://t.co/4VKLdY2ejl pic.twitter.com/Hbsuta3Rgo

— Ikumi Nakamura @TGS2019 (@nakamura193) September 4, 2019


Po 9 latach pracy na stanowisku dyrektora kreatywnego i dyrektora artystycznego w Tango oraz Zenimaksie, poczułam, że pora zakończyć tę podróż. Nauczyłam się wiele od utalentowanych ludzi, z którymi pracowałam i których szanuję. Kontaktujcie się ze mną, jeśli ktoś chciałby ze mną współpracować!


Dla samego GhostWire jest to z pewnością szkoda, chociaż studio powinno sobie jakoś poradzić z jej odejściem. Zwłaszcza, że tytuł wciąż nie ma ustalonej daty premiery i wiemy jedynie, że pojawi się na pecetach, PS4 i Xboksie One.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze