46
9.12.2013, 10:31Lektura na 1 minutę

Głupota? Posiadacze XBO psują sobie konsole mając nadzieję na odblokowanie wstecznej kompatybilności...

Nie wierz we wszystko, co widzisz w internecie. W innym wypadku możesz sobie zaszkodzić, czasem bardzo poważnie. Tak właśnie zrobili posiadacze Xboksa One, którzy skorzystali z „instrukcji” aktywującej na konsoli rzekomą wsteczną kompatybilność z grami na X360. W rzeczywistości wykonane przez nich działania… zepsuły sprzęt.


Piotrek66

Po internecie krąży infografika, której tytuł jest bardzo interesujący – zamieszczona na niej instrukcja pozwala rzekomo odblokować funkcję wstecznej kompatybilności Xboksa One z grami na Xboksa 360. Bo kto by nie chciał uruchomić na nowej konsoli Gears of War 3 albo Halo 4? No właśnie.

Tyle tylko, że wykonanie wszystkich poleceń zawartych na obrazku nie umożliwia granie w produkcje z X360… a psuje XBO. W jaki sposób? Po prostu sprzęt się resetuje. Bez przerwy. I nie ma sposobu, by zatrzymać ten proces – jedyne, co możemy zrobić, to wyrzucić konsolę do kosza.

Gdybym był złośliwy, napisałbym coś o głupocie użytkowników, którzy dali się złapać na tę „instrukcję” mimo oficjalnego stanowiska Microsoftu, według którego Xbox One nie ma wstecznej kompatybilności. Ale chyba nie ma po co - i tak zostali już ukarani.

Pytanie tylko, czy możliwość zepsucia konsoli powinna być tak łatwo dostępna dla jej właścicieli? To już inna sprawa…

Na deser - wspomniana infografika:

xbox-one-kompatybilnosc-inofografika_175c9.jpg
Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze