6
19.08.2023, 16:15Lektura na 2 minuty
Plotka

God of War: Kolejna odsłona w produkcji? Najnowsze poszlaki na to wskazują

Na powrót Kratosa zapewne jeszcze przez jakiś czas poczekamy, ale wszystko wskazuje na to, że nowa część God of War jest w przygotowaniu.

God of War z 2018 roku był niekwestionowanie jedną z lepszych gier ostatnich lat. Sequel z ubiegłego roku dorzucił jeszcze więcej do tej formuły poprzedniczki, w efekcie czego God of War Ragnarok sprzedawało się jak świeże bułeczki, zgarniając przy tym sporo nominacji do prestiżowych nagród. Fani liczący na wydłużenie tej historii musieli się rozczarować, kiedy Santa Monica Studio poinformowało o braku DLC, ale koniec nordyckich przygód Kratosa oznaczać może – tak jak poprzednio koniec greckich – coś zupełnie nowego.

Dociekliwi wypatrzyli na stronie developerów ofertę pracy, w której poszukują projektanta walki „do stworzenia nowego, niezapowiedzianego jeszcze tytułu”. Wymagania stawiane przed kandydatem są raczej standardowe dla takiego stanowiska, ale zastanawiający jest ostatni punkt, w którym Santa Monica Studio wymaga od kandydata znajomości zarówno God of War z 2018, jak i Ragnaroka.

Jak doskonale wiecie, developerzy są studiem wewnętrznym Sony i jako tacy mają w swoim portfolio sporo gier na tę platformę – w ramach firmy funkcjonuje osobny dział, od ponad 20 lat pomagający w tworzeniu wielu różnych tytułów. Natomiast jeśli chodzi o produkcje tworzone wewnętrznie przez studio, to oprócz jednej gry z PS2, zajmują się tylko cyklem God of War.

Wydaje się oczywiste, że kolejna odsłona przygód Kratosa jest w przygotowaniu, choć pewnie są to bardzo wczesne stadia produkcji, a na efekty przyjdzie nam poczekać kilka lat.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1011

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze