15.02.2021, 14:31Lektura na 2 minuty

Google Stadia: Ponad 100 nowych gier w 2021

Czy pozwoli to podjąć walkę z Xbox Game Passem?


Witold Tłuchowski

Granie w chmurze niespodziewanie przestało być przyszłością, a stało się teraźniejszością. Oczywiście nie dla wszystkich – nawet szybki internet nie zawsze pozwala na komfortową rozgrywkę w bardziej dynamicznych tytułach, a dla spokoju ducha czasem lepiej po prostu podpiąć kabel, niż liczyć na łaskawość połączenia wi-fi. Mimo pewnych problemów o uwagę graczy walczy w tym segmencie rynku kilka firm, wśród nich także i Google. Gigant zapowiadał swego czasu prawdziwą streamingową rewolucję, ale... sami wiecie, jak to się skończyło.

Korporacja nie składa broni, lecz jednocześnie zmienia nieco strategię. Z początkiem lutego poinformowano o rozwiązaniu dowodzonego przez Jade Raymond studia spółki, Stadia Games and Entertainment. Nie oznacza to jednak, że na platformę nie trafią w najbliższym czasie kolejne produkcje.

Google postanowiło dać fanom mały przedsmak tego, co czeka nas w 2021. Zaprezentowano więc 9 tytułów, które pojawią się na Stadii w najbliższych miesiącach. Będą to FIFA 21, Judgment, dwie części Shantae (Half-Genie Hero i Shantae: Risky's Revenge), It came from space and ate our brains, Kaze and the Wild Masks, Killer Queen Black, Street Power Football oraz Hellpoint.

Jak czytamy, to tylko „próbka z ponad 100 gier, które zostaną dodane do sklepu Stadii w 2021 roku”. W tej liczbie znajdą się m.in. Far Cry 6, Riders Republic czy Hello Engineer. Czy to wystarczy do podjęcia wyrównanej walki z wciąż rosnącym w siłę Xbox Game Passem? Zobaczymy, ale na pozycję lidera Google nie ma chyba na razie co liczyć.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane