1
12.01.2024, 10:45Lektura na 2 minuty

Gothic ma dostać oficjalną książkę kucharską

Wygląda na to, że wreszcie będziemy mogli przygotować legendarną potrawkę z chrząszcza.


Adam Kołodziejczyk

Fanom Gothica udało się ustalić, że gra doczeka się swojej oficjalnej książki kucharskiej. Wskazuje na to fakt, że na stronie Panini Shop pojawiła się informacja o jej planowanym wydaniu 19 marca 2024 roku. Tak natomiast brzmi jej opis na Amazon.de:


Jeśli potrafisz dobrze gotować, masz tu wielu przyjaciół! A kucharz Snaf musi to wiedzieć! Nie tylko dzięki jego wyjątkowym umiejętnościom radzenia sobie z… cóż, czymkolwiek co jest pod ręką… Seria Gothic jest niezwykle popularna wśród fanów gier od ponad dwudziestu lat. Od Starego Obozu, przez tętniące życiem ulice Khorinis, po Kolonię Karną w mrocznej Górniczej Dolinie: na łamach tej książki Snaf prezentuje sześćdziesiąt unikalnych przepisów z najróżniejszych zakątków świata Gothica!


Autorem książki jest Tom Grimm, który napisał już m.in. książkę kucharską Super Mario. Podejrzewam, że dla wielu fanów może być to jednak rozczarowaniem, jako że pewnie część z nich mogła liczyć na to, że autorem oficjalnej książki kucharskiej Gothica będzie Robert Makłowicz. Całkiem spore grono fanów chciałoby go bowiem widzieć w roli Snafa, a stworzona do tego petycja zyskała duży rozgłos.

Niestety nie wiemy wciąż, czy książka ukaże się w polskim przekładzie. Patrząc jednak na to, jaką popularnością cieszy się Gothic w naszym kraju, wydaje się, że powstanie polskiego tłumaczenia tego tytułu jest całkiem możliwe.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów152

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze