30.11.2021, 19:51Lektura na 1 minutę

Gothic: Prace nad remakiem zmierzają w dobrym kierunku

Uważajcie na pełzacze.


Rafał „hraboll” Pieczka

Jak już wiemy, studio Alkimia Interactive skupia się na tworzeniu gruntownie odświeżonej wersji pierwszego Gothica. Prace nad reedycją postępują na wszystkich frontach. Obecnie hiszpańskie studio zatrudnia ponad 35 osób (w dalszym ciągu trwa proces rekrutacji). Dodatkowo nawiązano współpracę z zewnętrznymi wykonawcami. Ponoć Alkimia podchodzi bardzo poważnie do bieżącego zadania („oryginalny Gothic ma już ponad 20 lat, ale rozmachu tej gry nie można zbagatelizować”). Wydaje się, że w nadchodzących miesiącach otrzymamy znacznie więcej satysfakcjonujących treści.

Na razie zaprezentowano nowy image niezwykle groźnych pełzaczy (poniżej wrzucam stosowny obrazek). Dla niewtajemniczonych: chodzi o „ogromne insekty zamieszkujące podziemne korytarze i szyby kopalń”.  Zazwyczaj przebrzydłe robale występują grupowo, a zatem ewentualna potyczka może okazać się niemałym wyzwaniem, zarówno dla lokalnych górników, jak i dla wprawnego wojownika. Twórcy remake'u uważają, iż odmieniony wizerunek pełzaczy będzie jeszcze bardziej przerażający. Ja już dostaję gęsiej skórki (...bo boję się pająków).


(Kliknij, aby powiększyć)

To by było na tyle. Barceloński zespół zaprasza graczy do merytorycznej dyskusji. Fanowskie wparcie przełoży się na lepszy produkt końcowy.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze