8
17.01.2020, 10:36Lektura na 2 minuty

Gothic Remake: Twórcy są zaskoczeni ogromnym odzewem graczy

Niestety, oznacza to, że na jakiekolwiek decyzje w sprawie dalszych losów projektu musimy jeszcze poczekać.


Witold Tłuchowski

Grudniowy piątek 13-go gracze (zwłaszcza ci polscy) z pewnością uznają za szczęśliwą datę. Przed miesiącem bowiem THQ Nordic zapowiedziało potencjalny remake pierwszego Gothica – „potencjalny”, ponieważ wszystko zależy od fanów i ich reakcji. Od tamtego dnia możemy więc wypróbować 2-godzinne demo gry, a także wypełnić specjalną ankietę, w której podzielimy się z twórcami naszymi uwagami.

Odzew musi być całkiem spory i sami developerzy są nim chyba zaskoczeni. W krótkiej wiadomości do społeczności przedstawiciel studia napisał:


Ponieważ wiem, że wszyscy z niecierpliwością czekacie na wieści o remake'u, chciałem się upewnić, że to przeczytacie. Wciąż zbieramy informacje z forów oraz ankiet, więc będziemy musieli poczekać nieco dłużej, niż to planowano, ponieważ – szczerze mówiąc – jest tego do przeczytania tak wiele. Chcemy też, aby wszyscy mogli wyrazić swoją opinię, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje.


Z jednej strony to bardzo dobra informacja – duże zainteresowanie powinno przekonać wydawcę do kontynuowania projektu, a przy tym istnieje szansa, że głos fanów zostanie uwzględniony przy projektowaniu gry. Z drugiej – sami twórcy zaznaczają przecież, że przez to wszyscy poczekamy odrobinę dłużej.

Gothic Playable Teaser wciąż jest dostępny na Steamie, więc jeżeli jeszcze nie wypróbowaliście (i nie daliście znać developerom, co sądzicie o całym tym pomyśle), gorąco zachęcam.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane