26.02.2024, 15:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Gran Turismo 7 może zostać najlepiej sprzedającą się odsłoną w historii serii

Gran Turismo 7 może niedługo zdetronizować w Stanach Zjednoczonych kultowe Gran Turismo 3: A-Spec wydane na PS2.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Niedościgniony wzór symulatora wyścigowego – tak wielu graczy powiedziałoby o Maluch Racerze. Niestety z niewiadomych mi przyczyn większość świata nie jest w stanie zaakceptować prawdy i dla nich numerem jeden jest po dziś dzień seria Gran Turismo. Dla samej marki wzorem pozostaje trzecia odsłona o podtytule A-Spec. Do dziś jest to najlepiej sprzedająca się część w historii, która rozeszła się w nakładzie prawie 15 milionów kopii.

Bardzo możliwe, że siódma odsłona Gran Turismo nieuchronnie zbliża się do pobicia rekordu w Stanach Zjednoczonych – przynajmniej tak twierdzi Mat Piscatella, analityk firmy Circana. Wcześniej pracował między innymi dla Activision Blizzard oraz Warner Bros. Games. Na platformie X co jakiś czas publikuje dane oraz zestawienia dotyczące właśnie branży gier wideo. 

W jednej z obszernych publikacji Piscatelli pojawił się ranking najlepiej sprzedających się produkcji w USA od początku roku do lutego. Na 16. miejscu znalazło się Gran Turismo 7, co jest dość imponującym wynikiem jak na dwuletnią grę wyścigową, dostępną do tego tylko na jednej platformie. W odpowiedzi na wyrazy uznania jednego z użytkowników w stronę tytułu Polyphony Digital, Mat Piscatella oznajmił:

Tak, Gran Turismo 7 obecnie znajduję się jedynie za Gran Turismo 3: A-Spec w liczbie sprzedanych kopii w USA w historii marki. Bardzo możliwe, że dogoni rezultat [trójki przyp. red.] w tym roku.

W samych Stanach Zjednoczonych Gran Turismo 3 rozeszło się w nakładzie prawie 4 milionów kopii. Oczywiście słowa Piscatelli nie są oficjalnym potwierdzeniem formy Gran Turismo 7 na rynku, natomiast patrząc na dane, jakie zbiera on od długiego czasu, oraz popularność odsłony od dnia jej premiery można z pewną dozą pewności zakładać, że przewidywania analityka mogą okazać się prawdziwe.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze