37
4.12.2023, 23:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Jest trailer i rok premiery GTA 6! Seria wraca do Vice City

Niespodziewanie Rockstar Games już w nocy z poniedziałku na wtorek opublikowało pierwszy zwiastun GTA 6. Powód, dlaczego tak postąpiono, jest nad wyraz smutny.

Ponad 10 lat od premiery poprzedniej części. Ogrom newsów, przecieków, doniesień i przypuszczeń. Wszystko to zostało w tym momencie zamknięte. Oficjalnie możemy ogłosić, iż Rockstar Games opublikowało pierwszy zwiastun Grand Theft Auto 6! Pierwotnie debiut miał nastąpić 5 grudnia o godzinie 15:00, jednak pewne wydarzenie zaprzepaściło oczekiwanie na materiał.

Ale zanim do tego przejdziemy, powiedzmy sobie, co pokazano w trailerze. Przede wszystkim znajdziemy w nim potwierdzenia paru wcześniejszych doniesień. Pierwszym z nich jest oczywiście Vice City, które będzie gościć nową część Grand Theft Auto. Kolejną jest kobieca protagonistka, Lucia, będąca tu narratorem wydarzeń. Możemy bezpiecznie założyć, że historia zostanie oparta na relacji pomiędzy nią a jej chłopakiem, który ma pełnić rolę drugiego bohatera. Inspiracje Bonnie i Clyde'em widoczne na kilometr.

Cały zwiastun został skonstruowany na modłę tego, co mieliśmy okazję zobaczyć w przypadku GTA V czy Cyberpunka 2077. Tak samo zobaczymy tutaj wiele przebitek na metropolię oraz jej cykl życia. Sama grafika prezentuje się olśniewająco i, co akurat niecodzienne w przypadku Rockstara, dość szczegółowo. No i oczywiście najważniejsza ze wszystkich rzeczy, Grand Theft Auto 6 zadebiutuje w 2025 roku.

Dlaczego więc zdecydowano się na puszczenie zwiastuna na kilkanaście godzin przed planowaną premierą? Wszystko spowodował przeciek na Twitterze (X), który został okraszony ogromnym napisem „BUY BTC". Z racji ogromnego ruchu na stronie i wpisów o trailerze pojawiających się na nowo niczym głowy hydry, zespół Rockstara od razu uruchomił odliczanie. Bardzo przykro patrzy się na takie sytuacje, ponieważ zaprzepaszcza to pracy setek, jeśli nie tysięcy osób. Na pewno Take-Two oraz sami twórcy nie odpuszczą osobie lub osobom odpowiedzialnym za przecieki.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów376

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze