3.12.2021, 17:46Lektura na 2 minuty

Grid Legends: Prezentacja rozgrywki i data premiery [WIDEO]

Gra ma obfitować w wyścigowe emocje na najwyższym poziomie.


Rafał „hraboll” Pieczka

Zapowiedziana na lipcowym pokazie EA Play gra Grid Legends to próba połączenia emocjonujących wyścigów z ciekawą, angażującą historią. Wśród zaplanowanych trybów znajdziemy między innymi tradycyjną Karierę z ponad 250 wydarzeniami, fabularne "Driven to Glory" czy też zmagania aut z elektrycznym wspomaganiem. Nie zabraknie też rywalizacji w wariantach Drift oraz Elimination. Całość ma być wspaniałą opowieścią o sportach motorowych.


Ścigaj się, ulepszaj i modyfikuj największy w historii park maszyn w serii GRID, od klasycznych kabrioletów, przez jednosiedzeniowe wyścigówki, aż po wielkie ciężarówki (ponad 100 pojazdów). Rywalizuj na ponad 130 trasach, wśród których znajdziesz prawdziwe tory, takie jak Brands Hatch czy Indianapolis, historyczne trasy GRID i nowe lokalizacje, np. Londyn czy Strada Alpina... Niesamowita różnorodność wyścigów to najważniejsza cecha Grid Legends, a lista samochodów, które możesz prowadzić stanowi tego najlepszy dowód. Od nowoczesnych hipersamochodów do legendarnych prototypów GT, ciężarówek i ciągników siodłowych – lista samochodów w GRID Legends daje graczom niezwykłą możliwość wyboru maszyn, w których będą tworzyć wyścigowe wspomnienia. Samochody dzielą się na dziewięć kategorii, a każda z nich obejmuje podklasy. Kategorie są także oznaczone według poziomów trudności (Amator, Półprofesjonalista i Profesjonalista), które odblokujesz wraz z postępami w trybie Kariery. Większość samochodów zostanie przyznana graczom po osiągnięciu kamieni milowych w trybie Kariery, a niektóre drogie samochody można nabyć jedynie za walutę w grze. Posiadanie samochodu umożliwia odblokowanie przebiegu – im większy przebieg, tym więcej ulepszeń możesz odblokować dla danego pojazdu (odblokowane ulepszenia można następnie kupić za pieniądze zarobione w grze). W wydarzeniach online i wyścigach niestandardowych będziesz w stanie „wypożyczyć” dowolny samochód, dzięki czemu możesz się ścigać w każdej maszynie. Pamiętaj jednak, że otrzymasz mniej nagród za zakończenie wyścigu.


Poniżej znajdziecie premierowe fragmenty rozgrywki.

Grid Legends pojawi się 25 lutego 2022 roku na PC, Xboksie One, Xboksie Series X/S, PS4 i PS5.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze