39
12.11.2021, 11:39Lektura na 2 minuty

GTA Trilogy niedostępne na pecetach, padły serwery Rockstar Games Launcher. Gry czasowo wycofane ze sprzedaży

Nie taki powrót legend sobie wymarzyliśmy.

Seria GTA od momentu przejścia w trójwymiar bije rekordy popularności, z odsłony na odsłony udowadniając, że dla Rockstara nie ma rzeczy niemożliwych. „Piątka” wciąż generuje miliony dolarów, dlatego studio nie śpieszy się z produkcją kolejnej części – zamiast tego wczoraj dostaliśmy wyczekiwane remastery starszych GTA.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition trafiło zarówno na konsole, jak i pecety, ale posiadacze tych ostatnich zbyt długo się grą nie nacieszyli. Wczoraj o 20 przestały bowiem działać serwery Rockstar Games Launcher (kolekcja nie pojawiła się w innych sklepach), a co za tym idzie, gracze stracili czasowo dostęp do obsługiwanych przez aplikację tytułów.

Wydawało się, że problem zostanie szybko rozwiązany, ale po ponad 15 godzinach firmie wciąz nie udało się przywrócić Launchera do życia. Samo Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition w wersji pecetowej zniknęło zaś na razie ze sklepu Rockstara.

gta-trilogy-rockstar-launcher-problem-siec-1_c16zs.jpg

Pecetowcom pozostaje więc cierpliwie czekać, aż Rockstar upora się z awarią. Czas możemy chociażby zabić oglądaniem oficjalnego porównania gier z kolekcji przed i po odświeżeniu.

GTA 3:

Vice City:

San Andreas:

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition dostępne jest na pecetach, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie Series X/S i Nintendo Switchu (samo San Andreas znajdziemy także w Xbox Game Passie).

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5423

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane