17.04.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

Hades 2: Twórcy zapraszają na testy. Premiera tuż po nich

Ile potrwają testy Hadesa 2? Najdokładniejsze ramy, jakie w tej chwili mamy, to więcej niż tydzień, ale mniej niż miesiąc.

Wielokrotnie nagradzany Hades okazał się strzałem w dziesiątkę dla amerykańskiego Supergiant Games, które wcześniej wydawało solidne, ale raczej niszowe produkcje. Hades dziedziczył z nich wszystko, co najlepsze i dodawał sporo od siebie, dzięki czemu przygody Zagreusa, próbującego wyrwać się ze spod jurysdykcji swojego ojca, okazały się wybornym miksem roguelike’a oraz hack'n'slasha. Zapowiedź Hadesa 2 była sporym zaskoczeniem, ale najwyraźniej twórcy nie powiedzieli jeszcze w tym świecie ostatniego słowa i już niedługo będziemy mieli okazję do zagłębienia się w podziemny świat raz jeszcze.

Kiedy? Tego nie wiemy, ponieważ Hades 2 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, jednak właśnie pojawiło się konkretne okienko czasowe, w którym produkcja może zadebiutować. To za sprawą ogłoszenia testów przed oficjalną premierą (która, wzorem „jedynki”, skorzysta z dobrodziejstwa wczesnego dostępu). Ich głównym celem jest wyłapanie błędów technicznych tak, by wszyscy gracze, którzy zdecydują się kupić Hadesa 2, mogli od początku drogi do pełnej wersji doświadczyć płynnej i bezproblemowej rozgrywki.

Wersja testowa pozwoli obejrzeć pierwszą lokację, ale będzie uboższa w zawartość od wersji z early accesu. A ile czasu Supergiant Games planuje przeznaczyć na ostatnie szlify?


Natura takich testów jest taka, że ciężko określić ich długość. Szacujemy, że potrwają więcej niż tydzień, ale mniej niż miesiąc. W podobny sposób nie możemy określić dokładnej daty startu wczesnego dostępu, ponieważ zależy to w dużej mierze od tego, ile czasu poświęcimy na testy (…). Kiedy będziemy pewni, że wszystko działa stabilnie, stosunkowo niedługo później wypuścimy Hadesa 2 na Steamie i Epic Games Storze.


Jeśli chcielibyście się zgłosić do testów, to zapraszam tutaj. Wystarczy poprosić o dostęp i cierpliwie czekać. Całość zostanie podzielona na kilka tur, więc jeśli nie otrzymacie wiadomości od razu, warto sprawdzać skrzynkę przez kilka kolejnych dni.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze