1
12.09.2022, 12:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Half-Life Citadel może być połączeniem FPS-a z RTS-em

Dataminer z Doty 2 znalazł kilka informacji o ponoć nadchodzącym Half-Life Citadel – czyli grze łączącej w sobie FPS-a z RTS-em w uniwersum Half-Life'a.

Może i w temacie Half-Life'a trochę się ostatnio dzieje, ale na razie wciąż ani widu, ani słychu w kwestii trzeciej części serii. Pod koniec zeszłego roku powodem takiego stanu rzeczy miała być premiera Steam Decka, przez którego developerzy nie pracowali nad „trójką”. Tyle że wysyłka konsol ruszyła już w lutym tego roku, a o Half-Lifie 3 wciąż nic nie wiadomo. Co innego tyczy się choćby Half-Life'a 2: Episode Three, z którego w sumie dopiero co wyciekły wcześniej niepublikowane grafiki koncepcyjne.

Części z fanów serii może też coś świtać na widok tytułu Half-Life Citadel – to gra FPS z uniwersum, łącząca w sobie elementy strategii w czasie w rzeczywistym, której powstawanie wciąż pozostaje marzeniem najwierniejszych graczy. Na pocieszenie powiem, że coś faktycznie może być na rzeczy za kulisami Valve. Może.

Dataminer Doty 2, Tyler McVicker, podzielił się nowymi szczegółami dotyczącymi Half-Life'a Citadel. Z jego informacji wynika między innymi, że gra ma nie tylko mieć pojazdy, ale również ponad 100 różnych parametrów, definiujących ich działanie, co jest dość imponujące. Do tego gracze najpewniej będą mogli je dostosowywać według własnego uznania. To samo może tyczyć się kombinezonu HEV.

Na tym wieści się nie kończą. Oczywiście więcej znajdziecie w samym materiale, ale McVicker zaprasza również do zerknięcia w TEN LINK i przejrzeniu na własne oczy tego, co udało mu się znaleźć w kodzie źródłowym Doty 2, a nawet podzieleniu się z nim, jeśli uda nam się dowiedzieć czegoś nowego.

I tak, standardowo, nie są to żadne oficjalne informacje, więc wszystko należy traktować z przymrużeniem oka. Sam McVicker nawet zaznacza, że Valve aktualnie pracuje nad wieloma tytułami jednocześnie, więc znalezione przez niego informacje mogą dotyczyć któregokolwiek z nich, a niekoniecznie Half-Life'a Citadel.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze