14
17.11.2023, 18:45Lektura na 2 minuty

Half-Life za darmo na Steamie z okazji 25. urodzin serii

Half-Life, jedna z najlepszych strzelanek w historii, w najlepszej możliwej cenie.


Samuel Goldman

Pierwszy Half-Life był debiutem Valve i właściwie z miejsca zyskał status produkcji kultowej. Z perspektywy czasu złożyło się na to mnóstwo czynników, ale po zebraniu ich do kupy najważniejsze jest jedno – pierwsza odsłona przygód Gordona Freemana była wyśmienitą grą, która zmieniła sposób patrzenia na strzelanki. Bardzo dobra grafika i fizyka, do tego angażująca, acz subtelna historia i wiele innych elementów, jakie odróżniały tytuł Valve od święcącego wówczas triumfy Quake’a 2. Nie wypada również nie wspomnieć o wsparciu dla modów, dzięki którym mogły zaistnieć takie projekty jak Team Fortress, Counter-Strike, Day of Defeat czy Cry of Fear.

Naturalnie dziś gra nie robi już takiego wrażenia, ale to dalej wyśmienita strzelanka, przy której można spędzić kilka godzin. Zresztą jak dają za darmo, to wewnętrzny cebularz podpowiada, że trzeba brać – a tak się składa, że Valve z okazji 25-lecia serii rozdaje Half-Life’a za darmo. Wizualnie może nie opadną wam szczęki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować np. moda ReSrced, poprawiającego większość tekstur w grze lub tego dodającego śledzenie promieni. Niby tylko inne światło i odbicia, ale różnica jest spora:

Jeśli jakimś cudem nie macie tego tytułu w swoich steamowych bibliotekach, to zapraszam TUTAJ. Trzeba się spieszyć, bo promocja trwa tylko do 20 listopada.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów812

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze