15
6.04.2018, 13:51Lektura na 1 minutę

Harry Potter: Hogwarts Mystery z datą premiery, filmowi McGonagall i Dumbledore na pokładzie

Równolegle mobilną adaptację starają się wyczarować twórcy Pokémon GO.


Mateusz Witczak

Gra ukaże się (na iOS-ach i telefonach z Androidem) już 25 kwietnia, a w dydaktyków ponownie wcielą się Maggie Smith (profesor McGonagall), Michael Gambon (profesor Dumbledore), Warwick Davis (profesor Flitwick), Sally Mortemore (pani Pince), Zoe Wanamaker (profesor Hooch) oraz Gemma Jones (profesor Pomfrey).

Scenariusz będzie trzymał dystans od książek Rowling i filmów Warner Bros. Rzecz rozgrywa się w latach 80., kiedy Sami-Wiecie-Kto pozostawał (formalnie) martwy, a Harry Potter (urodzony 31 lipca 1980) był pod niezbyt czułą opieką Dursleyów. Mobilka pozwoli nam wcielić się w ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa, obrać jeden z czterech domów i wyuczyć się (pod czujnym okiem pedagogów, choć przez ekraniki przemkną też młodzi Bill Weasley czy Tonks) podstaw czaroklectwa. A przy okazji skonfrontować się z innymi studentami i zrealizować fabularne questy. Wobec faktu, że o Hogwarts Mystery jeszcze nie pisaliśmy, dotychczasowe zwiastuny rolpleja załączam poniżej.

W tzw. międzyczasie Niantic rzeźbi Wizards Unite, czyli potterową wariację na temat Pokémon GO. Więcej o projekcie pisaliśmy w tym miejscu

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze