10.12.2021, 11:40Lektura na 2 minuty

Have a Nice Death: Zapowiedź interesującego roguelite’a [WIDEO]

Rest In Paperwork. 


Kuba „Herbarius” Chudzik

The Game Awards przyniosło wiele perełek. Jedną z nich jest zwiastun produkcji studia Magic Design, która z pewnością zaciekawi fanów Hollow Knighta i Dead Cells.

W Have a Nice Death wcielimy się w przepracowanego Ponurego Żniwiarza, który stoi na czele ogromnej korporacji zajmującej się przeprawą ludzkich dusz na drugą stronę. Zarządzanie Śmiercią Sp. Z.o.o nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. W momencie, w którym nasz prezes zaczyna odczuwać narastające wypalenie zawodowe, jego pracownicy wpadają w masowe szaleństwo. Nie dość, że zupełnie zaburzają równowagę zaświatów, to jeszcze niszczą jego plany na wymarzony urlop. Wściekły Żniwiarz łapie więc za wysłużoną kosę i zamierza przypomnieć podwładnym, kto tu rządzi. 

Tytuł studia Magic Design to dynamiczny dwuwymiarowy roguelite. Walka ukazana na zwiastunie przypomina mechaniką Dead Cells. Być może jest to spowodowane tym, że jeden z projektantów metroidvanii od Motion Twin jest głównym konsultantem twórców. W grze zmierzymy się ze zbuntowanymi pracownikami Śmierci, a bossowie siądą za biurkami dyrektorów firmowych działów. Przemierzane biura będą generowane proceduralnie, a każde podejście – jak to w roguelite’ach – zakończy się zachowaniem nowych umiejętności. Łącznie do dyspozycji Żniwiarza będzie 30 broni i zaklęć. Ciekawym rozwiązaniem będzie system ulepszeń, ponieważ każdy zdobyty upgrade oznacza również wzmocnienie przeciwników. 

Pomimo przyjęcia czarno-białej kolorystyki, gra zachowuje komediowy ton i w krzywym zwierciadle ukazuje codzienność pracy w korporacji. 

Have a Nice Death trafi w marcu 2022 na Steama. Premiera na innych platformach odbędzie się w późniejszym terminie.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów138

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze