4.04.2024, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Hellblade 2: Walka i krwawe finishery na nowym gameplayu

Ninja Theory pokazało nowy gameplay z Senua’s Saga: Hellblade 2.

Pierwszą część przygód Senuy należy docenić przede wszystkim za poruszanie ważnych tematów i zaangażowanie społeczne. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że za piękną grafiką i pożyteczną tematyką stała średnia gra pełna nudnych pojedynków i błądzenia po poziomach. Premiera Senua’s Saga: Hellblade 2 zbliża się wielkimi krokami, a Ninja Theory opublikowało nowy gameplay sugerujący, że studio starało się wyeliminować wszystkie najbardziej uciążliwe bolączki pierwowzoru. 

Twórcy gry położyli duży nacisk na ulepszenie walki. Potyczki nadal skupiają się na unikach i parowaniu, ale developerzy zadbali o większą różnorodność przeciwników. Gracz w dalszym ciągu będzie musiał odczytywać rytm ataków wroga, lecz dostępna pula animacji i ciosów będzie dużo większa niż w Senua’s Sacrifice.


Potyczki na początku mogą wydawać się znajome – nadal odbywają się na arenach i wymagają pokonania każdego wroga przed przejściem dalej – ale są też zauważalne różnice. Każdy zamach mieczem ma większą wagę, co przekłada się na obrażenia, jakie powoduje każde trafienie przeciwnika. Uniki i parowanie nadal będą znaczące, podobnie jak odczytywanie rytmu ataków przeciwnika pozostanie kluczowe dla przetrwania.


Ninja Theory

Ninja Theory twierdzi, że sequel skupi się również na bardziej filmowym opowiadaniu historii. Kontynuacja Hellblade’a będzie w dalszym ciągu eksplorować terytoria, na które branża wkracza nadal zbyt rzadko – motywem przewodnim fabuły będzie trauma rodzinna i zdrowie psychiczne. Senua’s Saga: Hellblade 2 zadebiutuje już 21 maja na PC i Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze