7
11.10.2021, 11:40Lektura na 2 minuty

Hitman znika z GOG-a po protestach klientów, sklep przeprasza za sytuację

Obecność DRM-ów w grze zdenerwowała klientów.


Witold Tłuchowski

Liczba launcherów i aplikacji związanych z graniem na pececie nieustannie wzrasta, a większość tytułów na rynku możemy kupić w kilku cyfrowych sklepach. Na tle konkurencji wyróżnia się jednak należący do CD Projektu GOG, który od samych swoich początków chwali się brakiem DRM-ów w oferowanych przez siebie produkcjach, czym szybko zaskarbił sobie sympatię klientów.

Wbrew pierwotnej nazwie (Good Old Games) w ofercie platformy już od dawna znaleźć możemy sporo młodsze tytuły, a ich liczba nieustannie wzrasta. Pod koniec września fanów ucieszyła zapowiedź pojawienia się w sklepie Hitmana z 2016 – gdy jednak gra faktycznie trafiła do sprzedaży, ich nastroje błyskawicznie się popsuły. Produkcja nie była bowiem „DRM free” i wymagała do zabawy stałego połączenia z internetem – obie te rzeczy stały zaś w jawnej sprzeczności z dotychczasową polityką GOG-a.

Sklep szybko zareagował na protesty klientów, zapowiadając zbadanie tematu i przypominając o możliwości łatwego zwrotu zakupionego produktu. Po kilkunastu dniach firma podjęła decyzję w sprawie losu tytułu – Hitman zniknął już z oferty GOG-a, acz jeżeli IO Interactive przygotuje wersję gry bez DRM-u, w przyszłości wróci ona do sprzedaży. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:


Droga społeczności Dziękujemy za cierpliwość i danie nam czasu na przyjrzenie się sytuacji wokół premiery Hitman GOTY na GOG. Zgodnie z obietnicą kontaktujemy się z wami z nowymi informacjami. Nadal prowadzimy dialog z IO Interactive na temat tego wydania. Dzisiaj usunęliśmy Hitman GOTY z katalogu GOG-a – nie powinniśmy wypuszczać go w obecnej formie, jak słusznie zauważyliście. Chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie i złość wywołane całą tą sytuacją. Zawiedliśmy was i chcielibyśmy podziękować za poruszenie tego tematu – choć byliście szczerzy do bólu, pokazuje to, jak bardzo pasjonujecie się GOG-iem. Doceniamy wasze opinie i będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby poprawić komunikację z wami.Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze