40
21.08.2021, 23:28Lektura na 2 minuty

Hity z PlayStation odniosły sukces na PC. Mimo to Sony nadal będzie wydawać ekskluzywne treści na swojej konsoli

Jeśli zastanawiacie się, czy warto kupić PS5...

Nie jest tajemnicą, że Sony dostrzega potencjał pecetowego gamingu. Na „blaszaku” pojawiły się już pierwsze gry, które pierwotnie miały przyciągać fanów interaktywnej rozrywki do marki PlayStation. Mowa o Horizon Zero Dawn i Days Gone. Niedawno japońska korporacja zakupiła Nixxes Software, studio zajmujące się głównie przenoszeniem gier konsolowych na komputery PC.

Holenderska ekipa skupi się na swojej domyślnej działalności. Cały proces portowania będzie oczywiście dotyczył hitów z PlayStation. Niemniej wielbiciele komputerowej rozrywki powinni pohamować swój entuzjazm. Albowiem branżowy gigant w dalszym ciągu postrzega autorskie konsole jako najważniejsze platformy do grania.

Hermen Hulst, szef grupy developerskiej PlayStation Studios, przedstawił całą sprawę w następujący sposób (Game Informer):


Zazwyczaj mijają około dwa lata od premiery na naszej konsoli i platformie PC. Możecie jednak być pewni, że będziemy nadal tworzyć ekskluzywne treści definiujące całą markę PlayStation – to jeden z powodów, dla których istniejemy. To jest bardzo ważne dla nas, aby wyciskać maksimum z naszej platformy, zbudować portfolio ukazujące możliwości tego sprzętu i pozwolić odbiorcom zobaczyć, jak te wspaniałe funkcje przyczyniają się do kreowania ogólnego doświadczenia.


Hulst zaznaczył też, że Sony chce rozwijać grupę PlayStation Studios. Ona sama postawi na jakość, na produkcję gier, które mogą odcisnąć piętno na branżowym poletku.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane