Honor of Kings: Tencent tworzy grę AAA na podstawie popularnej mobilki [WIDEO]
Gatunek MOBA doskonale odnalazł się na platformach mobilnych, a w minionych latach komórki zaroiły się wręcz od kuzynów (lub nierzadko po prostu klonów) LoL-a czy Doty. Dziś grać w drodze do szkoły lub pracy możemy m.in. w Pokémon Unite, League of Legends: Wild Rift czy Arena of Valor.
Ta ostatnia pozycja jest zresztą specjalną międzynarodową wersją odrobinę starszego Honor of Kings, produkcji bijącej w Chinach od 2015 rekordy popularności. Łącznie Honor of Kings i Arena of Valor mogą pochwalić się tytułem najlepiej zarabiającej gry mobilnej w historii, generując każdego roku przychody w wysokości kilku miliardów dolarów. Za hitem stoi należące do Tencenta TiMi Studio Group, autorzy m.in. Call of Duty: Mobile czy Pokémon Unite.
Ogromny sukces na rynku mobilnym to jednak dla chińskiego giganta wciąż za mało. Firma postanowiła więc przyciągnąć do marki także użytkowników innych platform – w tym celu TiMi po raz pierwszy w swojej historii tworzy pełnoprawny tytuł AAA, Honor of Kings: World. Szczegółów poskąpiono, dostaliśmy za to trailer z fragmentem gameplayu:
W tym momencie wiemy jedynie, że Honor of Kings: World będzie erpegiem z otwartym światem i trafi na wiele platform (najpewniej pecety i nowe konsole). Daty premiery nie zdradzono.
Czytaj dalej
-
Poznaliśmy ostateczną datę zamknięcia New World. Agonia MMO Amazonu jeszcze chwilę potrwa
-
Acer gra z WOŚP: dwie aukcje na 34. Finał – unikatowy Predator Orion 7000 z customizacją CzugA oraz trening MMA z mistrzem KSW Adrianem Bartosińskim i wspólny mecz w CS2
-
2Kathleen Kennedy oficjalnie rezygnuje ze stanowiska prezes Lucasfilmu. Zdążyła jeszcze opowiedzieć o przyszłości „Gwiezdnych wojen”
-
Fani Bloodborne mogą rozbijać skarbonki. Niestety nie ze względu na remaster ani port na PC

Pokazany gameplay wygląda naprawdę dobrze.
Tylko Chiny potrafią zrobić tak genialne gry, że patrzysz przez pięć sekund, 0 kontekstu… „wow… ale Chińskie badziewie” xD
Ciekawe czy „selling pointem” też będą piersi / wypięte tyłki, a reklamy nie będą miały nic wspólnego z oferowanym produktem. W końcu tytuł zobowiązuje XD.
i ten tytuł z generatora losowych tytułów xD