10
28.02.2019, 17:24Lektura na 2 minuty

Horizon Zero Dawn: Guerrilla Games pochwaliło się wynikami sprzedaży

Jest co świętować w drugie urodziny marki.


Jakub „rajmund” Gańko

Kiedy ktoś następnym razem będzie próbował Was przekonywać, że nie warto inwestować w nowe IP, mamy dla Was potężny argument na jego niekorzyść. Hermen Hulst z Guerrilla Games opublikował na oficjalnym blogu PlayStation bardzo ciekawy wpis z okazji drugich urodzin Horizon Zero Dawn (gra ukazała się 28 lutego 2017 roku). Zdradził w nim kilka ciekawostek dotyczących powstawania gry, a także podzielił się paroma fanowskimi artami i cosplayami Aloy (dla której - jeśli jeszcze nie wiecie - bezpośrednią inspiracją była holenderska aktorka Hannah Hoekstra). Podał też całkiem konkretny wynik.

Twórcy serii Killzone od samego początku zdawali sobie sprawę, że mają w rękach projekt o niebywałym potencjale. O tym, jak doskonale go wykorzystano, wiedzieliśmy już, informując Was o 2,6 mln sprzedanych egzemplarzy w dwa tygodnie od premiery, 3,4 mln trzy miesiące później i 7,6 mln po pierwszym roku. Dokładnie dwanaście miesięcy później możemy powtórzyć za Hulstem, że nakład gry przekroczył 10 mln sprzedanych kopii na całym świecie. I pamiętajcie, że mówimy o nowej własności intelektualnej, która trafiła wyłącznie na konsole Sony. Pozostaje tylko pogratulować.

Jeśli jesteście fanami Horizon Zero Dawn, a jednocześnie zapalonymi graczami w PlayerUnknown's Battlegrounds, możecie świętować drugie urodziny marki również w ramach specjalnego wydarzenia, które będzie miało miejsce od 5 marca do 5 kwietnia. W jego ramach będziecie mogli odblokować cztery specjalne przedmioty powiązane z Horizonem:

 • maskę Eclipse - jeśli rozegracie 10 meczy w PUBG w trakcie trwania wydarzenia;
 • górę stroju Eclipse - wystarczy, że zalogujecie się do PUBG w trakcie trwania wydarzenia;
 • broń Kar98k Eclipse - dostępna w trakcie trwania wydarzenia za 8000 BP;
 • patelnię - po zabiciu 10 graczy strzałami z kuszy.

 • Czytaj dalej

  Redaktor
  Jakub „rajmund” Gańko

  Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

  Profil
  Wpisów1884

  Obserwujących9

  Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze