26
24.09.2020, 12:38Lektura na 1 minutę

Horizon Zero Dawn na PC na premierę przebiło wynik Assassin’s Creed Odyssey i prawie zrównało się z Wiedźminem 3

Poradziło sobie także sporo lepiej niż niedawny port Death Stranding.


Witold Tłuchowski

Sony polubiło portowanie swoich gier na pecety, a pecetowcy polubili gry Sony. Co prawda jakość konwersji Horizon Zero Dawn w chwili debiutu pozostawiała sporo do życzenia, ale z czasem (i kolejnymi patchami) twórcom udało się doprowadzić produkcję do porządku. Nie jest to też, przynajmniej jeżeli wierzyć deklaracjom samej spółki, koniec przygody firmy z komputerami.

I nic dziwnego, bo dane, którymi podzieliła się analityczna spółka SuperData, jasno pokazują, że zdecydowanie nie brakuje popytu na tytuły z PlayStation. Wersja cyfrowa Horizon Zero Dawn znalazła od 7 sierpnia do końca miesiąca 716 tysięcy nabywców. Jak informuje firma, to znacząco lepszy premierowy wynik niż Assassin’s Creed Odyssey i prawie tak dobry jak Wiedźmina 3: Dziki Gon (konkretnych liczb w ich przypadku nie podano).

Tytuł poradził sobie również lepiej od wydanego na komputerach miesiąc wcześniej Death Stranding: to od 14 do 31 lipca sprzedało się w liczbie 477 tysięcy kopii (również w wersji cyfrowej).

Horizon Zero Dawn na pecetach dostępne jest na Steamie i Epic Games Store. Grę znajdziecie też oczywiście na PS4.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze