1
18.05.2022, 15:40Lektura na 2 minuty
Sprzęt

Huawei nie tylko dla nurków – premiera nowych smatwatchy

Firma Huawei zaprezentowała nowe zegarki ze znanej już serii Watch GT. Tym, co wyróżnia nową linię, jest bez wątpienia wzornictwo i możliwości.


Grzegorz „Krigor” Karaś

To flagowe smartwatche i następcy ekskluzywnej linii zegarków z poprzedniego sezonu. Podobnie jak wówczas, do gry wraca tytan. Oprócz tego jednak pojawiła się ceramika, a producent rozszerzył możliwości urządzeń o niespotykane wcześniej aktywności sportowe.


Cały na biało

Do wyboru mamy dwa urządzenia: większe, z kopertą 46 mm i mniejsze, 43 mm. W przypadku pierwszego z wymienionych modeli dominuje tytan, z którego wykonano obudowę oraz bransoletę, drugi zaś przyciąga wzrok białą ceramiką – tu również materiał ten wykorzystano zarówno w przypadku koperty, jak i bransolety.

Większy zegarek jest urządzeniem pasującym do męskiego nadgarstka – głównie za sprawą rozmiarów, wagi, jak i materiału. Ekran AMOLED 1,43” ma rozdzielczość 466x466 i został pokryty szkłem szafirowym. Mniejszy jest bardziej uniwersalny i choć stylistyka kojarzy się raczej z kobiecą dłonią, głównie za sprawą wstawek w kolorze złotym, to chyba nie wstydziłbym się go sam nosić – właśnie ze względu na zjawiskowy wręcz wygląd wspomnianej ceramiki. Tutaj do dyspozycji mamy wyświetlacz AMOLED 1,32” 466x466. Podobnie jak poprzednio, za zabezpieczenie ekranu odpowiada szkło szafirowe.

Obydwa zegarki wyposażono w przycisk EKG – funkcja na razie jednak nie działa, producent wciąż czeka na certyfikację i możliwość pomiaru zostanie włączona przez późniejszą aktualizację. Od razu skorzystamy za to z obrotowej koronki, która pozwala łatwiej okiełznać dotykowy interfejs.

Możliwość ta pojawiła się zapewne dzięki temu, że sprzęt niezależnie od wersji jest odporny na zanurzenie w słonej wodzie do głębokości 30 metrów. W nurkowaniu pomoże również software: poda m.in. głębokość czy szybkość wynurzania się. Ponadto do dyspozycji mamy – wśród innych ćwiczeń różnego rodzaju – treningi związane z oddychaniem i wstrzymywaniem oddechu. W sam raz, by potrenować przed wyjazdem nad morze.


Ceny

Tytanowy zegarek kupimy za 2199 zł i do kompletu dostaniemy słuchawki FreeBuds 4 za złotówkę. Ceramiczny model kosztuje 2399 zł – tutaj zaś za złotówkę dostajemy słuchawki FreeBuds Lipstick. Taniej możemy kupić GT3 Pro z innymi paskami – szczegółów szukajcie w sklepie na stronie Huawei, przedsprzedaż trwa do 5 czerwca.

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów203

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane