87
10.08.2011, 18:20Lektura na 2 minuty

id Software o zabezpieczeniach Diablo III: "Popieramy ten pomysł"

Sporo kontrowersji wywołały plany Blizzarda na wprowadzenie w Diablo III obowiązku bycia cały czas podłączonym do sieci, nawet w trakcie samotnej zabawy. Pomysł „Zamieci” popierają jednak inni developerzy, w tym przedstawiciele id Software.


Piotrek66

W wywiadzie udzielonym w trakcie QuakeConu serwisowi Eurogamer Tim Willits, dyrektor kreatywny id Software, stwierdził, że podjęta przez Blizzarda decyzja jest ważnym krokiem na drodze ewolucji postrzegania obowiązku stałego podłączenia do sieci.

Jak mówi:


Diablo III sprawi, że wszyscy zaakceptują fakt, że musisz być podłączony do internetu. Jeśli jesteś kolosem, możesz wprowadzać zmiany. Jestem za tym. Jeśli moglibyśmy zmusić ludzi, aby byli przez cały czas podłączeni do sieci w trakcie rozgrywki i aby było to akceptowalne - byłoby niesamowicie, gdyby tak się stało.


Wilits dodał, że obowiązek stałego połączenia z internetem w czasie zabawy pozwoli twórcom ulepszać swoje gry bez konieczności ingerowania w komfort graczy. Jak wyjaśnia:


Koniec końców, to lepsze dla wszystkich. Wyobraź sobie, że uruchamiasz grę i jest ona automatycznie aktualizowana. Albo, gdy pojawi się coś nowego, o czym nie wiesz, nie będziesz musiał klikać, by to mieć. Wszystko będzie zautomatyzowane. Do takich kolosów, jak Diablo III należy jednak wprowadzenie tej zmiany. Jestem wielkim zwolennikiem stałego połączenia z siecią. Ja zawsze jestem podłączony. Nasi fani również. Będzie kilka osób złych na fakt, że musisz być połączony z internetem w trakcie rozgrywki w kampanii dla pojedynczego gracza. Ale to się zmieni.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze