rek
02.04.2010
Często komentowane 57 Komentarze

Koniec tanich kontrolerów? Microsoft pozywa producenta „zamienników” pada do X360

Koniec tanich kontrolerów? Microsoft pozywa producenta „zamienników” pada do X360
Firma Datel, specjalizująca się w produkcji kontrolerów do gier i najróżniejszych gadżetów dla graczy, została pozwana do sądu przez koncern Microsoft. Dlaczego?

Dokumenty procesowe zostały złożone w sądzie w Seattle w dniu wczorajszym.

Microsoft oskarża angielską firmę Datel o „nielegalne kopiowanie rozwiązań” stosowanych w kontrolerach TurboFire WildFire, co rzekomo łamie prawa patentowe posiadane przez Microsoft. Gigant z Redmond domaga się odszkodowania (wyrażonego w nieujawnionej, ale wysokiej kwocie), wypłaty zaległych procentów od sprzedaży urządzeń zawierających patenty należące do Microsoftu oraz zakończenia produkcji kontrolerów.

To pierwszy tak poważny atak Microsoftu na producenta kontrolerów do Xboksa 360, dużo tańszych, niż pady oryginalne. Jeśli sprawa zakończy się zwycięstwem koncernu, może to spowodować wycofanie się także i innych wytwórców z produkcji „zamienników” i w efekcie znacząco wpłynąć na dostępność tańszych padów.

57 odpowiedzi do “Koniec tanich kontrolerów? Microsoft pozywa producenta „zamienników” pada do X360”

  1. Popieram jak najbardziej Doctorowa. Akurat w prima aprilis wyskoczył mi błąd E74 i mam po świętach. Chyba jeden z najczęstszych błędów w tych konsolach ;/Ale być nie być, trochę się nie dziwię Microsoftowi ;/ Pad najlepszy na rynku a inne firmy zamiast stworzyć jakiś inny kontroler to podrabiają go.

  2. zgadzam się z nimi. Jak inne firmy chcą produkowac pady to niech wymyślają jakies nowatorskie a nie zrzynają żywcem od najlepszych.

  3. Ej, a ja na pewnej stronie (nie powiem jaka, ale zaczyna się na „C”, kończy na „P” a w środku ma jeszcze „IP”) przeczytałem że jest to odpowiedź MS na pozew tejże firmy o praktyki monopolistyczne.

  4. Lipny coś ten kontroler Datela ten krzyżak taki ni w 5 ni w 9. Ja ogólnie krzyżakiem nie gram ale ten od x360 nie jest 8-kierunkowy a tamten 2 jest-Datel. Trefni ten pad ich wygląda ogólnie

  5. Do illmaker:|Popieram, bardzo lipny. Jakby z poprzedniego stulecia.

  6. No niby tak panowie, ALE Microsoft usuwając konkurencje i zostawiając tylko siebie jako sprzedawce padów może zwiększyć cenę a i tak ktoś kupi bo to jedyny pad. Z logicznego punktu widzenia, im większy wybór tym lepiej 😉 |@borus213 a jakiego ty pada chcesz? Pad jak każdy inny powinien służyć do grania, jak chcesz jakieś „nowatorstwo” to sobie kup Wii -.-

  7. Pad niby lipny, ale akurat dla młodszych/mniej hardkorowych graczy jest dobrą alternatywą i jest tani 😉

Dodaj komentarz