4
22.08.2023, 18:20Lektura na 2 minuty
Wideo

Little Nightmares 3 zapowiedziane podczas Gamescomu. Jest mrocznie

Na tegorocznym Gamescomie mieliśmy okazję zobaczyć nowy zwiastun Little Nightmares 3. Nowością jest dwójka głównych bohaterów.

Little Nightmares to gra przygodowa z elementami zagadek, platformówek i horroru, stworzona przez Tarsier Studios i wydana przez Bandai Namco. Coralie Feniello wyraziła ekscytację z powodu zapowiedzi kolejnej odsłony. Tym razem twórcy z Supermassive Games (m.in. Until Dawn) stawiają na współpracę, dlatego też zwiastun prezentuje dwójkę protagonistów. Jest też mroczniej niż w poprzednich odsłonach!


Jak sami widzieliście na zwiastunie, obecne w grze są dwie postacie. Można więc zagrać pojedynczo oraz w kooperacji przez internet, aby zmierzyć się ze swoimi koszmarami z dzieciństwa z przyjaciółmi. Nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z dość abstrakcyjnymi zmorami w niepokojących sceneriach. Aby przejść dalej i uwolnić się z ich sideł, muszą współpracować. Unikają przy tym wielu niebezpieczeństw i czyhających na każdym kroku złudzeń.


Coralie Feniello (Bandai Namco)

Główną bohaterką pierwszej części była dziewczynka o imieniu Six, podczas gdy protagonistą kontynuacji był młody chłopiec o imieniu Mono. Zarówno Little Nightmares 1, jak i 2, osadzone są w świecie 2,5D i są do siebie dość podobne pod względem rozgrywki. Trzecia odsłona ma zapewnić podobne wrażenia.

Little Nightmares 3 zapowiedziane jest na PC i konsole PS5, Xbox Series X/S oraz Switcha, a także na PS4 i Xboksa One. Premiera zaplanowana jest na 2024 rok.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze