35
12.12.2012, 20:00Lektura na 1 minutę

Mass Effect: Kolejna część z przybliżoną datą premiery

Choć kolejna odsłona Mass Effecta znajduje się dopiero we wczesnej fazie projektowania, przedstawiciele BioWare zaskakująco dużo mówią o grze. Niedawno dowiedzieliśmy się, że będzie oparta na silniku Frostbite, a dzisiaj poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Kiedy możemy spodziewać się następnego „Efektu masy”?


Piotrek66

W wywiadzie udzielonym serwisowi Gamer Syndrome, producent Mass Effecta 3 Mike Gamble  wyjawił, że prace nad kolejną częścią serii ruszyły pełną parą dopiero „miesiąc czy dwa temu”.  Zdradził też, że oficjalnie gra powinna zostać zapowiedziana w przyszłym roku, a jej premiera odbędzie się najprawdopodobniej „pod koniec 2014 lub w połowie 2015”. Warto jednak pamiętać, że w tej kwestii wszystko może się jeszcze zmienić, jako że projekt znajduje się we wczesnej fazie produkcji.

Gamble poruszył również kwestię fragmentów z „trójki”, które ostatecznie nie znalazły się w grze, oraz kontrowersyjnego zakończenia. Jak mówi:


Jednym z porzuconych przez nas pomysłów fabularnych było zadanie umiejscowione na Palavenie, ojczystej planecie turian, dzięki czemu gracz mógłby zobaczyć, jak wygląda ich świat. Usunęliśmy też pierwotną wersję zakończenia. Zamierzaliśmy zrobić walkę z bossem, w której komandor Shepard zmierzyłby się z Człowiekiem Iluzją przemienionym przez Żniwiarzy. Zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ zbyt wiele gier kończy się w podobny sposób. Ostatecznie jesteśmy dumni z finalnych produktów z serii Mass Effect i zamierzamy stać za nimi murem.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze