2.12.2021, 09:53Lektura na 1 minutę

„Matrix Zmartwychwstania” na nowym zwiastunie [WIDEO]

Czy też macie małe – hoho – déjà vu?


Witold Tłuchowski

„Matrix” do dziś pozostaje jednym z najważniejszych dzieł science fiction (a także cyberpunkowych) w historii kina. Na przełomie wieków zachwycaliśmy się nie tylko niesamowitymi efektami specjalnymi czy świetnymi scenami walki, ale też odważną oraz mocno niepokojącą wizją przyszłości – i nawet jeśli „Reaktywacja” lub „Rewolucje” niekoniecznie dorównały poziomowi pierwszej części (acz tu zdania są podzielone), to cała trylogia cieszy się zasłużonym kultem fanów.

Nie ma się więc co dziwić, że zapowiedź czwartej części wzbudziła tak ogromne zainteresowanie... a co za tym idzie, również kontrowersje. Do czasu pierwszego zwiastuna nie wiedzieliśmy jednak, czego się właściwie po „Matrix: Zmartwychwstania” spodziewać – i szczerze mówiąc, nawet teraz wciąż tego nie wiem. Najnowszy trailer filmu (nawiązujący swoją nazwą – „Déjà Vu” – do jednej ze słynniejszych scen „jedynki”) także zresztą nie pomaga:

„Matrix: Zmartwychwstania” trafi do kin 22 grudnia.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5423

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze