4
12.08.2022, 13:30Lektura na 1 minutę
Wideo

Metal Slug Tactics opóźnione na 2023

Na tym etapie kolejne doniesienia na temat opóźnień giereczkowych premier nie powinny już nikogo dziwić.

Seria arcade’owych strzelanek została zapoczątkowana w 1996 roku i podbiła serca ówczesnych entuzjastów naparzania niezwykle szczegółową grafiką 2D oraz miodnym gameplayem. Nazca Corpration, później wcielone do SNK, trzymało w łapskach kurę znosząca złote jajka. Ostatnia odsłona głównej serii, Metal Slug 7, pojawiła się w 2008 roku na konsoli Nintendo DS. A spin-offów dostaliśmy przynajmniej drugie tyle. Do tego kompilacje, „rimejki”, no po prostu klęska urodzaju.

Metal Slug Tactics to pierwsza odsłona serii powstająca na zachodzie. Leikir Studio poinformowało, że potrzebuje więcej czasu na dopracowanie produkcji i w tytuł nie zagramy tego roku. Premiera ma nastąpić dopiero w 2023. Zostaje nam jedynie przypomnieć sobie zeszłoroczny krótki zwiastun z odrobiną gameplayu.

Wizualnie gra francuskiego studia wyraźnie podchodzi z szacunkiem do materiału źródłowego. Jeśli pod względem rozgrywki tytuł dowiezie to, czego taktyczne świry oczekują, to możemy mieć kandydata do gatunkowego top 10 przyszłego roku. Albo top 20. Ja tam nie wiem, bo chętnie bym po prostu postrzelał w Metal Slug 8.

Redaktor
bolo

Syn Carmacka i Romero. Z nieprawego łoża.

Wpisów267

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane