74
30.01.2019, 15:48Lektura na 3 minuty

Metro Exodus: THQ Nordic komentuje decyzję o współpracy z Epic Games [AKTUALIZACJA]

Czy czeka nas więcej gier, które trafią wyłącznie do sklepu twórców Fortnite’a? [AKTUALIZACJA] Prezes THQ Nordic AB klaruje sytuację.


Jakub „rajmund” Gańko

[AKTUALIZACJA]

Stanowisko, które przytoczyliśmy poniżej, wystosowało THQ Nordic GmbH, należące do THQ Nordic AB. Lars Wingefors, współzałożyciel i prezes THQ Nordic AB, w opublikowanym przez firmę komunikacie oświadczył natomiast, że całkowicie popiera autonomię podmiotów wchodzących w skład grupy w zakresie podejmowania dotyczących ich decyzji. Padły między innymi następujące słowa:


Mocno wierzę w to, że Deep Silver i Koch Media dokładnie rozważyły zalety i wady, szanse i ryzyko swojej decyzji o wyłączności dla Epic Games Store. Decyzja ta ma moje pełne poparcie.[PIERWOTNY NEWS]

Aby w pełni zrozumieć, co się tu wydarzyło, ustalmy najpierw kilka faktów. Wydawcą Metro Exodus jest Deep Silver, będący działem niemieckiej spółki Koch Media. Ta z kolei została wykupiona w zeszłym roku przez THQ Nordic, ale w dalszym ciągu podejmuje niezależne decyzje i kontroluje markę Metro (którą pozyskała od dawnego THQ). Wszystko wskazuje na to, że jedną z takich decyzji był pomysł wycofania najnowszej gry na podstawie prozy Dmitrija Głuchowskiego ze Steama i udostępnienia jej na roczną wyłączność Epic Games Store.

Przedstawiciele THQ Nordic dokładnie wyjaśnili sytuację na swoim Twitterze:


Decyzja o wydaniu Metro Exodus w formie ograniczonego czasowo tytułu na wyłączność w Epic Store została podjęta wyłącznie po stronie Koch Media, które jest właścicielem marki Metro. To siostrzana firma THQ Nordic (z Wiednia), przez co nie możemy i nie będziemy komentować tej sprawy. Nie chcemy jednak kategorycznie wykluczać możliwości, że wydamy nasze przyszłe gry na podobnych zasadach. Tu i teraz chcielibyśmy jednak, aby gracze mogli wybierać taką platformę, jaka im się podoba, i aby nasze portfolio było dostępne w tak wielu sklepach, jak to tylko możliwe.Wychodzi więc na to, że nic nie zostało ostatecznie przesądzone i być może kolejne odsłony Kingdoms of Amalur, Carmageddona czy Alone in the Dark trafią jeszcze do innych sklepów cyfrowych. Najbliższych premier Deep Silver/Koch Media (Shenmue III?) powinniśmy jednak pewnie szukać w sklepie Epica.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów555

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane