17
25.11.2020, 20:50Lektura na 3 minuty

Metro: Nowa odsłona serii może zostać wzbogacona o tryb wieloosobowy

Metro Exodus wykorzysta natomiast potencjał nowych konsol. Wszystko za sprawą specjalnej aktualizacji.

Studio 4A Games z niemałym poślizgiem świętuje 10 rocznicę wydania interaktywnego Metro 2033 (wszak gra pojawiła się na rynku w marcu 2010 roku). Ukraiński developer korzystając z okazji przedstawił również swoje plany. Co zatem nas czeka w bliższej i dalszej przyszłości? Z przedstawionych informacji wynika, że Metro Exodus otrzyma next-genowy upgrade:


Obecnie ciężko pracujemy nad przeniesieniem gry Metro Exodus na Xboksa Series X/S i PlayStation 5. Specjalna aktualizacja zadebiutuje w przyszłym roku. Chociaż nie możemy jeszcze udostępnić wszystkich szczegółów, należy spodziewać się znacznych ulepszeń, w tym płynniejszej animacji, zwiększonej rozdzielczości, skróconego czasu ładowania i oszałamiających funkcji ray tracingu, które są możliwe dzięki nowemu sprzętowi. Z przyjemnością potwierdzamy, że ulepszone wersje będą również dostępne jako bezpłatne aktualizacje dla wszystkich dotychczasowych nabywców gry. Oznacza to, że jeśli posiadasz już Metro Exodus w wersji na Xboksa One lub PlayStation 4, w wersji cyfrowej lub na płycie, będziesz mógł bezpłatnie pobrać upgrade do tej ulepszonej wersji na konsolach następnej generacji.


Trwają także prace nad kolejną odsłoną marki Metro:


Nie jest tajemnicą, że rozpoczęliśmy już prace nad następną grą z serii Metro. Wykorzystując wszystko, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich 15 lat, postawiliśmy sobie jeszcze wyższe cele - następny tytuł jest tworzony na konsole nowej generacji oraz pecety. Nasz silnik zostanie gruntownie przebudowany, aby wykorzystać nową moc, dyski SSD oraz ray tracing – najważniejsze atuty nowych konsol. Naszym celem jest dostarczenie wspaniałej fabularnej gry dla pojedynczego gracza; na tym opiera się seria Metro. Nieustannie dążymy do tworzenia większych i lepszych gier, ale słuchamy też tego, co mówią fani i wiemy, co jest dla Ciebie ważne. Poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za serię i uważamy, że będziesz podekscytowany naszymi planami na następny rozdział. Nasze partnerstwo z Saber Interactive [ogłoszone w sierpniu bieżącego roku - dop. red] pozwoli nam odkryć coś, co zawsze było ambicją studia 4A Games, a także coś, czemu nigdy nie byliśmy w stanie się poświęcić, przynajmniej do tej pory: rozgrywce wieloosobowej w uniwersum Metro. Jako małe studio nigdy nie byliśmy w stanie sprostać tym ambicjom, a nasze pomysły nigdy nie wyszły poza fazę prototypu. Jednak dzięki doświadczeniu Saber w tworzeniu gier online aktywnie badamy koncepcje gry wieloosobowej, które oferują nowy sposób na poznanie świata Metro. Wiemy, że niektórzy z naszych fanów mają obawy, gdy słyszą wzmiankę o trybie wieloosobowym, więc chcieliśmy zająć się tym tematem i porozmawiać o niektórych celach i zasadach stojących za tą wczesną eksploracją. Zacznijmy od tego, że słyszymy wasze obawy. Nie traktujemy trybu wieloosobowego jako ćwiczenia ani próby wpisania się jakiś trend lub modę. Jako twórcy chcemy odkryć tryb dla wielu graczy, który ma sens dla uniwersum Metro. Dążymy również do tego, aby zabawa sieciowa nie szkodziła naszym ambicjom w odniesieniu do singlowej kampanii. Będziemy potrzebować oddanego zespołu skupionego wyłącznie na komponencie online i to właśnie może przynieść nasza nowa współpraca z Saber Interactive; lata doświadczenia, dostęp do technologii i know-how... Dodatkowo przypominamy, że to dopiero początek - żadna z powyższych myśli nie oznacza, że ​​następna gra z serii Metro będzie przeznaczona tylko dla wielu graczy; lub że następna gra będzie oferowała tryb singlowy oraz potyczki sieciowe w tym samym pakiecie. Wciąż się zastanawiamy, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy absolutnie zaangażowani w bardziej jednoosobowe, oparte na fabule doświadczenia, które nasi fani znają i kochają.


Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane