6.06.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Microsoft szuka chętnych do testowania nowych funkcji Windows 10

A wszystko to niespełna dwa tygodnie po tym, jak korporacja postanowiła przypomnieć o zbliżającej się dacie zakończenia wsparcia dla tytułowego systemu.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jak ogłoszono za pośrednictwem wpisu na firmowym blogu, Microsoft otworzył kanał beta dla posiadaczy Windowsa 10, którzy swego czasu zapisali się do programu Windows Insiders. Gigant z Redmond twierdzi, że rzeczony system doczeka się jeszcze szeregu nowych funkcji, jednak nim trafią one do oficjalnej dystrybucji i wszystkich użytkowników, wypada je uprzednio przetestować.


Nowości w Windows 10

Microsoft zapierał się, że Windows 10 nie otrzyma już więcej dużych aktualizacji, a ta opatrzona dopiskiem 22H2 jest ostatnią. Zdaje się jednak, że plany te uległy zmianie, a obecnie firma nosi się z wdrożeniem do swojego systemu garści nowości. Jakie dokładnie funkcje mają zawitać do Windowsa 10 – tego jednak wciąż nie zdradzono.

Jeśli jednak na waszych dyskach wciąż króluje OS Microsoftu z 2015 roku i chcecie osobiście się przekonać, co takiego szykuje Microsoft, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział we wspomnianym programie testów. Aby to zrobić, należy przejść do ustawień systemu i znaleźć zakładkę „Aktualizacje i Zabezpieczenia”. Tam też powinien znajdować się odnośnik do Windows Insider Program, który powinien nas przenieść do okna wyboru kanału i w którym to powinniśmy wybrać opcję „Beta Channel (Recommended)”.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/04/opening-the-beta-channel-for-windows-insiders-on-windows-10/

Wiele nowości będzie wprowadzanych stopniowo wśród wybranych użytkowników, a liczba testerów będzie rosła wraz z upływem czasu. Microsoft zaznaczył także, że część z funkcji może w ogóle nie doczekać się oficjalnej premiery, jako że celem programu Windows Insider jest sprawdzenie, czy ich wdrażanie ma w ogóle jakikolwiek sens i czy niosą ze sobą korzyść dla użytkowników. Pierwsza kompilacja ma zostać udostępniona w przeciągu najbliższych tygodni, także należy uzbroić się w cierpliwość.

Nadmieniono przy tym, że wsparcie dla Windowsa 10 i tak zostanie zakończone, a jego data nie uległa zmianie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1036

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze