10
21.10.2021, 11:58Lektura na 2 minuty

Might & Magic X wraca do sprzedaży. Twórcy mają dla graczy darmowe DLC

Po problemach z DRM-em ani śladu.


Witold Tłuchowski

Gatunek gier RPG ma niezliczonych bohaterów, w tym także takich, którzy swoje przygody zakończyli już dawno temu – mimo to wciąż wspominamy ich w karczmach przy kuflu piwa (lub po prostu w internetowych rankingach i różnych Tipsomaniakach), łudząc się, że kiedyś powrócą. Zdarzają się jednak także seriedla branży równie zasłużone, co przez nią zapomniane.

Might & Magic dziś pamiętamy głównie z powodu jego spin-offów, legendarnych Heroesów oraz Dark Messiah, ale w latach 80. i 90. produkcje New World Computing należały do najważniejszych przedstawicieli gatunku. Niestety, na przełomie wieków cykl złapał wyraźną zadyszkę – jego los przypieczętował ostatecznie Ubisoft, który po kupieniu marki zdecydował się nie kontynuować głównej serii.

Na powrót musieliśmy zaczekać do 2014, kiedy to Limbic Entertainment – autorzy Heroesów VI i VII – wypuścili na rynek Might & Magic X: Legacy. Choć tytuł nie okazał się sukcesem i spotkał się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem, grono swoich fanów znalazł. O grze zrobiło się jednak głośno dopiero wiosną tego roku, kiedy to wraz z wyłączeniem serwerów obsługujących zabezpieczenia antypirackie produkcji niemożliwe stało się ukończenie pierwszego aktu, a co za tym idzie całej gry. Ubisoft na czas pracy nad rozwiązaniem problemu usunął „dziesiątkę” ze sprzedaży. Po kilku miesiącach przestaliśmy wierzyć, że jeszcze kiedyś ją zobaczymy.

Firma ma jednak dla fanów dobrą wiadomość: usterka została naprawiona, a Might & Magic X nareszcie wróciło do cyfrowych sklepów.

Co więcej, Ubisoft postanowił w ramach zadośćuczynienia udostępnić za darmo wszystkim posiadaczom gry DLC The Falcon & the Unicorn.

Might & Magic X: Legacy znajdziecie na Steamie i w sklepie Ubisoftu.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane